ekologiczne opakowania na żywność

Ekologiczne opakowania na żywność – na co zwrócić uwagę?

Obecnie coraz więcej firm rezygnuje z korzystania z plastikowych opakowań na rzecz ich papierowych odpowiedników. Takie produkty są ekologiczne, jednocześnie pozwalając na bezproblemowe przechowywanie żywności. Co dokładnie wykorzystuje się do stworzenia ekologicznych opakowań na jedzenie? Na co zwrócić uwagę, wybierając pudełka kartonowe dla gastronomii?

Czym cechują się ekologiczne opakowania na żywność? 

Ekologiczne opakowania dla gastronomii muszą być zrobione z wykorzystaniem materiałów, które są biodegradowalne. Oznacza to, że można przerobić je na inne produkty, a pozostawione szybko się rozkładają i nie powodują zagrożenia dla środowiska, w tym także fauny morskiej. Z tego powodu w ostatnim czasie tak wiele firm zaczęło korzystać z papierowych opakowań na jedzenie. To produkty znacznie lepsze od plastikowych opakowań ze względu na fakt, że są ekologiczne, a więc nie obciążają i tak już nadwyrężonej natury.

Opakowania z papieru są tanią i ekologicznie dobrą alternatywą dla plastikowych wyrobów. Można na nich również umieścić dowolne nadruki. To świetne rozwiązanie, gdy chcesz, by produkty wydawane przez Twoją firmę były charakterystyczne i dodatkowo reklamowały dany punkt gastronomiczny. Papier jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym, a odpowiednio zaprojektowane opakowania sprawdzają się nawet w połączeniu z wilgotnymi potrawami czy dodatkami.

Na co zwrócić uwagę, wybierając opakowania dla gastronomii? 

Ekologiczne opakowania dla gastronomii muszą być wykonane w taki sposób, by zapewniać funkcjonalność. Nie mogą przeciekać pod wpływem takich substancji, jak różnego rodzaju sosy. Powinny być one również odpowiednio zaprojektowane, by można było je błyskawicznie złożyć bez obawy o przypadkowe rozłożenie. Z tego powodu wybierając ekologiczne opakowania dla gastronomii, warto skorzystać z oferty sprawdzonych firm, takich jak np. drukarnia Dem Druk w Lubsku.

Opakowania na żywność powinny być również odpowiednio grube. Warto, by do ich wykonania stosowano tylko karton. Niekiedy jest konieczność wzmocnienia ich warstwą polietylenu, który sprawia, że pudełka czy kubeczki zyskują właściwości wodoodporne. Wciąż jednak zdecydowana większość opakowania to papier, który z powodzeniem rozkłada się w naturalnych warunkach. Przed zamówieniem konkretnego produktu warto więc sprawdzić, z czego dokładnie jest on tworzony i czy sprosta wymaganiom Twojej firmy.

Materiał partnera