Drewniane skrzynki do transportu ryb

Drewniane skrzynki do transportu ryb

Transport produktów spożywczych musi być prowadzony zgodnie z wyśrubowanymi normami. Konieczne jest zadbanie o odpowiednią temperaturę oraz wykorzystanie skrzynek, które są nietoksyczne i których kontakt z pożywieniem nie będzie mu szkodził. Przewóz nie może obniżać jakości transportowanych produktów. To samo dotyczy także ryb wędzonych. W czym można je przewozić. Powszechnie stosuje się na przykład drewniane skrzynki do transportu ryb.

Drewniane skrzynki w transporcie produktów spożywczych

Skrzynki drewniane od lat wykorzystuje się do transportowania lub przechowywania:

  • owoców,
  • warzyw,
  • ryb wędzonych.

Ogromną zaletą skrzynek z drewna jest ich wytrzymałość. Można w nich przewozić produkty o dużym ciężarze bez obawy o to, że go nie utrzymają. Kolejnym atutem drewnianych skrzynek jest fakt, że są skonstruowane tak, by umożliwiać swobodny przepływ powietrza. Dzięki temu transportowane produkty nie gniją i nie pleśnieją.

Drewno używane do wyrobu skrzynek transportowych jest nietoksyczne. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to rozwiązanie ekologiczne i w pełni bezpieczne dla zdrowia. Drewniane skrzynki do transportu ryb także zostały zatwierdzone jako bezpieczne.

Drewniane skrzynki na ryby

Skrzynki przeznaczone do transportu ryb wędzonych produkuje się jako opakowania jednostkowe lub zbiorcze. Są skonstruowane tak, żeby łatwo było je przenosić. Charakteryzują się też odpornością na działanie czynników zewnętrznych i dobrze znoszą zarówno niskie, jak i wysokie temperatury. Z powodzeniem można używać ich do transportu oraz przechowywania produktów spożywczych w magazynie lub chłodni.

Ogromną zaletą skrzynek drewnianych jest to, że można zamówić je na wymiar. Wielu producentów, w tym DREWNOPAK ze Śląska, wytwarza skrzynki pod indywidualne zamówienie klienta. Oznacza to dużą wygodę, a często też oszczędność.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Wybór różnego rodzaju drewnianych skrzynek do transportu ryb jest ogromny. Jak więc ocenić,  które są naprawdę dobre? Przy wyborze warto zwrócić uwagę na to, z jakiego drewna zostały wykonane. Co prawda drewno z drzew iglastych charakteryzuje się dużą wytrzymałością, ale niestety ma w sobie wiele substancji zapachowych. Z tego względu często lepiej jest wybrać skrzynki wykonane z drewna drzew liściastych.

Przyjrzyj się też temu, czy skrzynka została solidnie zbita. Jeśli zauważysz, że poszczególne elementy nie są ze sobą połączone na sztywno, to zrezygnuj z zakupu. Warto też dopytać, czy skrzynki zostały mechanicznie wysuszone. Taki zabieg chroni je przed ewentualnym rozwojem grzybów lub pleśni.

Materiał partnera