mały browar

Czym różnią się piwa rzemieślnicze od typowych piw koncernowych?

Jakie różnice można wyróżnić między piwami rzemieślniczymi a koncernowymi? Okazuje się, że trunki są odmienne pod wieloma względami. Inne cele producentów, a tym samym różne zasady produkcji prowadzą do uzyskania całkowicie odmiennych smaków. Na rynku pojawia się coraz więcej piw rzemieślniczych, dlatego każdy może rozsmakować się w wyjątkowych piwach rzemieślniczych. Czym różnią się one od piw koncernowych?

Jakie są różnice między piwami rzemieślniczymi a koncernowymi?

Wiele osób kojarzy piwo ze złotą barwą i charakterystyczną pianką. Tymczasem przygotowane z naturalnych składników piwo rzemieślnicze przyjmuje różne kolory, a co najważniejsze walory smakowe. Należy zauważyć, że głównym celem koncernów jest zysk. Wpływa to na każdy etap produkcji alkoholu. Natomiast piwa rzemieślnicze są tworzone przez prawdziwych pasjonatów dążących do uzyskania oryginalnego smaku. Wysokiej jakości trunki można zakupić, chociażby od hurtowni alkoholi.

Jedna z najważniejszych różnic między piwami rzemieślniczymi a koncernowymi dotyczy walorów smakowych. W porównaniu do piw rzemieślniczych, piwa koncernowe nie są ani wyraziste, ani aromatyczne. Znane marki stawiają na powtarzalne receptury, tym samym nie zaskakując klientów. Tymczasem każde piwo rzemieślnicze ma inny poziom goryczy czy charakterystyczny posmak, który może zaważyć o zadowoleniu odbiorcy. Piwa kraftowe są doceniane przez miłośników oryginalnych alkoholi. Co ważne, piwa rzemieślnicze mają znacznie wyższą jakość od typowych produktów koncernowych.

Piwa rzemieślnicze a koncernowe. Różnice w produkcji

Dlaczego piwa rzemieślnicze mają znacznie wyższą jakość od piw koncernowych? Zależy to przede wszystkim od ich składu. Piwa kraftowe powstają z naturalnych składników. Z kolei marki światowe wykorzystują sztuczne dodatki i konserwanty, aby przyspieszyć czas produkcji. Zgodnie z tą zasadą piwa rzemieślnicze zawierają szyszki chmielowe, a piwa koncernowe ich zamiennik w postaci proszku bądź granulatu. Koncerny stosują różne preparaty, aby zmniejszyć koszt produkcji.

Zupełnie innym założeniem kierują się pasjonaci piw rzemieślniczych, które są produkowane zgodnie z dawnymi zwyczajami. Wysokiej jakości piwa rzemieślnicze można kupić m.in. w hurtowni piw rzemieślniczych Zofmar BisW asortymencie firmy znajdują się oryginalne trunki, pozbawione szkodliwych dodatków. Warto zauważyć, że produkcja piwa rzemieślniczego jest bardziej skomplikowana od trunków koncernowych. Piwa kraftowe nie są utrwalane. Dzięki temu nie zostają pozbawione cennych witamin i wyjątkowych walorów smakowych.

Materiał partnera