torty 3D trojwymiarowe

Czym charakteryzują się torty 3D?

Tort to niekwestionowany król wszystkich wypieków, którego nie może zabraknąć na stole podczas najważniejszych uroczystości – od urodzin, przez wesela po ważne imprezy firmowe i wiele innych okazji. Powinien być nie tylko pyszny, ale i pięknie się prezentować, sztuka zdobienia tortów stale więc się rozwija. Ostatnim krzykiem mody stały się torty 3D. Czym się wyróżniają i kiedy warto je zamówić?

Torty trójwymiarowe, czyli pyszne dzieła sztuki 

Torty 3D od razu zwracają na siebie uwagę, a to za sprawą nietypowych kształtów, jakie przybierają. Przyzwyczajeni do klasycznych okrągłych lub piętrowych wypieków reagujemy zdziwieniem i zaskoczeniem, ale i zachwytem na torty w fantazyjnych formach przywodzące na myśl dzieła sztuki rzeźbiarskiej. Zwierzęta, serca, piłki, samochody, rakiety, smoczki, bohaterowie bajek, instrumenty muzyczne, rośliny, a nawet… ponętne biusty to najczęściej spotykane motywy, jednak torty 3D mogą przybrać dowolny, zasugerowany przez zamawiającego, kształt. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia oraz zdolności artystyczne cukiernika wykonującego zamówienie.

Czy torty 3D są tylko dla dzieci?  

Słodkie rzeźby robią prawdziwą furorę na dziecięcych urodzinach. Który maluch nie uśmiechnie się szeroko na widok tortu w kształcie ulubionego bohatera z bajki, uwielbianego zwierzątka czy środka transportu? Z pewnością piękny, kolorowy tort 3D będzie długo wspominany zarówno przez młodego jubilata, jak i jego gości. Jednak nie tylko najmłodsi ucieszą się z takiego trójwymiarowego, niepowtarzalnego wypieku!

Trójwymiarowe torty łatwo spersonalizować i dopasować do okazji lub zainteresowań obdarowanego. Coraz częściej zamawia się je więc nie tylko z okazji urodzin, ale i na wieczory panieńskie i kawalerskie, śluby i ich rocznice, imieniny, jubileusze oraz rozmaite imprezy firmowe. Oryginalny kształt tortu często podkreśla okazję, z jakiej został upieczony. Może przybrać formę ulubionego przedmiotu, ale także na przykład logo firmy lub jej flagowego produktu. Przestrzenne torty bywają urocze, zabawne lub całkiem eleganckie i stylowe.

Gdzie zamówić tort przestrzenny? 

Wykonanie tortu 3D najlepiej powierzyć doświadczonemu cukiernikowi, który sprawi, że będzie on spełniał nie tylko wizualne, ale i kulinarne wymagania klienta. Przykładowo torty artystyczne powstające w Ciastkarni Sara w Środzie Wielkopolskiej są wykonywane z naturalnych produktów, bez spulchniaczy i wzmacniaczy smaku. Coraz więcej cukierni oferuje torty 3D, przed dokonaniem wyboru warto jednak zasięgnąć opinii i zobaczyć zdjęcia już wykonanych słodkich rzeźb.

Materiał partnera