gniazdka

Na co zwracać uwagę, kupując gniazdka elektryczne?

Gniazdka elektryczne umożliwiają nam korzystanie z dobrodziejstw technologicznych, których w naszych domach pojawia się coraz więcej. W samej tylko kuchni prąd jest potrzebny do uruchomienia lodówki, kuchenki, zmywarki, piekarnika, czajnika, blendera… Wybór odpowiednich gniazdek będzie decydował o wygodzie i komforcie domowego życia. Jak wybrać dobre gniazdka elektryczne?

Dopasuj gniazdko do swoich potrzeb

Zanim wybierzemy gniazdko elektryczne, musimy wiedzieć, w jaki sposób będziemy z niego korzystać. Na rynku znajdziemy przecież wiele ich rodzajów, różniących się przede wszystkim kształtami i liczbą urządzeń, które można do nich podłączyć. Który aspekt jest najważniejszy? Na to pytanie odpowiada specjalista z firmy Elektrotek:

Najważniejszym pytaniem, na jakie trzeba sobie odpowiedzieć przed zakupem gniazdka elektrycznego, jest to, ile urządzeń będziemy podłączać w jednym czasie. Jeżeli kupimy pojedyncze gniazdko w miejscu, gdzie używamy wielu sprzętów korzystających z prądu, musimy się liczyć z tym, że szybko pojawi się konieczność dokupienia rozgałęźnika, przedłużacza albo wymiany gniazdka.

Gdy myślimy o nowym osprzęcie instalacyjnym, ostatnie, czego chcemy, to tworzenie chaosu, a właśnie on powstanie, gdy będziemy musieli posiłkować się dodatkowymi kablami. Jeżeli jeszcze nie wiemy, jakie są nasze potrzeby, bo np. urządzamy mieszkanie w stanie surowym, warto pamiętać, że lepiej mieć za dużo niż za mało gniazdek.

Dopasuj gniazdko do otoczenia

Druga rzecz, którą należy wciąć pod uwagę przy zakupie gniazdek i która jest znacznie bardziej interesująca dla kupujących, to wygląd. Diabeł tkwi w szczegółach, a gniazdka elektryczne to właśnie taki drobiazg, który może dopełniać aranżację wnętrza lub stanowić jej ciekawy akcent. Wybór barw i wzorów jest przeogromny: od bezpiecznych, zupełnie zwyczajnych gniazdek białych, beżowych czy brązowych o maksymalnie prostej formie, przez stylizowane (np. w duchu retro) aż po nowoczesne – fantazyjne i rzucające się w oczy lub przeciwnie: minimalistyczne, surowe, jednak stanowiące mocny punkt.

To, na jakie się zdecydujemy, zależy od tego, jak mamy urządzone wnętrze. Wielu klientów sięga po te zwykłe gniazdka, które ani nie szpecą, ani nie upiększają i raczej nie zatrzymują na sobie spojrzenia. Wynika to po trosze z chęci znalezienia bezpiecznego rozwiązania, które zawsze się sprawdzi, po trosze z obawy przed tym, aby nie przekombinować, a zapewne także z ich niewysokiej ceny.

Jeżeli szukasz czegoś, co dopełni niepowtarzalny i stylowy projekt, takie gniazdka się jednak nie sprawdzą. Warto poświęcić czas na poszukiwania, aby znaleźć osprzęt, który nie tylko będzie funkcjonalny i zaspokoi potrzeby domowników, ale też stanie się kropką nad „i” dla Twojego wnętrza.

Materiał partnera