Zalety komputerów Mac

Mac czy tradycyjny PC? Wiele osób przygotowujących się do zmiany komputera poważnie bierze pod uwagę zakup nieco droższego Maca. Za takim wyborem przemawia wiele argumentów, nie tylko renoma amerykańskiej marki Apple. Wszak na uznanie, którym dziś cieszy się ten sprzęt, producent musiał sobie zapracować. Przyjrzyjmy się bliżej Macom, aby dokładnie poznać ich najważniejsze zalety.

Do zaufania komputerom Mac przekonują nie tyle reklamy, co opinie użytkowników, który już z nich korzystają – zauważa nasz rozmówca z warszawskiego punktu serwisowego Master.

Do najważniejszych zalet komputerów Mac należy zaliczyć wysoką trwałość tych urządzeń oraz prostotę obsługi.

Mac – komputer dla każdego

Nowi użytkownicy komputerów Mac są zachwyceni zazwyczaj już od chwili pierwszego uruchomienia sprzętu. Kupując Maca nie musisz troszczyć się o oddzielny zakup systemu – każdy egzemplarz sprzedawany jest od razu z wbudowanym systemem operacyjnym. Oznacza to, że pracę z urządzeniem możesz zacząć natychmiast po wyjęciu go z pudełka.

W sprzęcie komputerowym Apple interfejs jest maksymalnie uproszczony, toteż konfiguracja zajmuje kilka chwil. Brak tu licznych, oddzielnych konfiguratorów dla poszczególnych funkcji, takich jak łączność z Internetem czy zewnętrznymi akcesoriami. Wszystkie działania wykonuje się w pełni intuicyjnie, toteż zbędne okazuje się sięganie po instrukcje obsługi.

Nie oznacza to jednak, że Mac oferuje nam mniej funkcji, niż tradycyjny PC. Wręcz przeciwnie, komputery Apple charakteryzuje olbrzymia funkcjonalność, tyle że do korzystania z dostępnych opcji nie trzeba wykonywać szeregu skomplikowanych czynności.

Olbrzymią zaletą komputerów Mac jest wbudowany system Time Machine, umożliwiający automatyczne i regularne tworzenie kopii zapasowych. Aby z niego korzystać, wystarczy wskazać odpowiedni folder, w którym dane będą przygotowywane. Użytkownicy komputerów Mac nie muszą więc troszczyć się o czasochłonne tworzenie kopii zapasowych, a samo przywrócenie systemu w razie usterki przebiega nieporównanie szybciej.

Komputery Mac – solidność i bezpieczeństwo

Kolejną zaletą komputerów Mac jest doskonałe wykonanie. Użyte materiały i zastosowane rozwiązania konstrukcyjne sprawiają, że sprzęt ten jest niemal niezniszczalny, w związku z czym jego zakup to inwestycja na wiele lat. Dotyczy to nie tylko obudowy i pozostałych komponentów zewnętrznych.

Solidny jest także sam system, który charakteryzuje nieporównywalnie większa stabilność, niż ma to miejsce w komputerach z systemem Windows. Mac OS nie posiada zbędnych aplikacji, które przyczyniają się walnie do spowolnienia Windowsa (zwłaszcza przy uruchamianiu systemu). Mac jest szybki i niezawodny.

Jeśli jednak użytkownik Maca napotka jakieś trudności, diagnoza systemowa jest szybka i nie wymaga uruchamiania wielu różnych narzędzi. Większości problemów w działaniu komputera od Apple pozbędziesz się korzystając z najprostszych metod – restartując system. Jeśli ten sposób zawiedzie, można skorzystać z dwóch innych rozwiązań: Konsoli, umożliwiającej podgląd komunikatów systemowych i komunikatów aplikacji lub Monitora aktywności, czyli odpowiednika windowsowego Menedżera zadań.

Komputery Mac przeznaczone są zarówno do zastosowań domowych, jak i wykorzystania przez użytkowników zaawansowanych. Solidne wykonanie, duża trwałość, prostota obsługi i stabilność systemu operacyjnego sprawiają, że cieszą się one coraz większym zainteresowaniem również na rynku polskim.

Materiał partnera