sprzęt AGD w lombardzie

Zakup sprzętu RTV i AGD z komisu

Lombardy czy komisy to doskonałe miejsca, aby kupić dobre sprzęty w okazjonalnej cenie, dlatego cieszą się sporą popularnością. Różnorodność asortymentu w lombardzie w połączeniu z bezpiecznym zakupem, potrafi zaspokoić wiele potrzeb kupujących. Ponadto komisy wpasowują się w ostatnio spotykany trend nabywania rzeczy z drugiej ręki, w tym niezbędnych domowych sprzętów. W czym zakupy w lombardzie są lepsze od zakupów w tradycyjnym sklepie?

Dlaczego warto kupować w lombardzie?

Sprzęt RTV i AGD nie jest wieczny. Gdy któreś z naszych urządzeń się zepsuje, niezwłocznie rozglądamy się za jego zastępcą. Podstawowym kryterium, jakim wówczas się kierujemy, jest cena. W komisach cena zawsze jest zdecydowanie niższa od ceny rynkowej. Podobnie, jeżeli marzymy o nabyciu sprzętu, który ze względu na cenę sklepową jest dla nas nieosiągalny np. ekspres do kawy lub odkurzacz automatyczny, lub chcemy nabyć urządzenie, które będzie przez nas sporadycznie używane, jak np. wiertarka czy klimatyzator, warto udać się do lombardu. Możemy również skorzystać z oferty handlu wymiennego. Jeżeli w naszym domu zalegają sprzęty czy przedmioty, z których już nie korzystamy, możemy przynieść je do lombardu. Personel rzetelnie je wyceni, a ich wartość można odjąć od ceny upatrzonej rzeczy.

Każdy komis dba o to, aby jego asortyment był jak najszerszy, więc prawdopodobieństwo, że znajdziemy w nim dokładnie to, czego szukamy, jest ogromne. Jednak wiele osób obawia się, że sprzęt znajdujący się w lombardzie jest uszkodzony, przestarzały lub zużyty. Nic bardziej mylnego. Do komisów niejednokrotnie trafiają nowe urządzenia, a te, które były używane, są skrupulatnie sprawdzane pod kątem sprawności i śladów użytkowania. Ponieważ sprzęty te, pierwotnie wzięte pod zastaw, w większości są później przeznaczone na sprzedaż, muszą być naprawdę dobrej jakości i spełniać szereg wymogów. Wybierając profesjonalny lombard, możemy być pewni, że dokonamy zakupu urządzenia naprawdę wysokiej klasy i w nienagannym stanie.

Czy kupowanie sprzętu RTV i AGD w komisie jest bezpieczne?

Gdy decydujemy się na zakup używanego sprzętu od obcej, prywatnej osoby, tak naprawdę kupujemy kota w worku. Przedmioty trafiające do lombardu przechodzą szczegółową weryfikację. Pracownicy komisu to osoby z wieloletnim doświadczeniem i ogromną wiedzą na temat urządzeń domowych – wiedzą, jak należy je sprawdzić i na co zwrócić szczególną uwagę. Ponadto rzetelne lombardy współpracują z rzeczoznawcami, którzy pomagają w ocenie sprzętu, gdy pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości.

W przypadku nabycia sprzętu od prywatnej osoby nie możemy liczyć na dowód zakupu, a kontakt zazwyczaj urywa się zaraz po zawarciu transakcji. Jeżeli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości, problemy z użytkowaniem sprzętu bądź wady ukryte, będziemy pozostawieni sami sobie. Lombardy takie jak Lombard Kraków z oddziałami w Krakowie i Skawinie, dbają o zawarcie umowy kupna-sprzedaży. Umowa jest gwarancją, że sprzęt jest bardzo dobrej jakości, został rzetelnie sprawdzony i w przypadku wszelkich nieprawidłowości można się do nich zwrócić po pomoc.

Używany sprzęt RTV i AGD – tylko w komisie

Następnym razem, zanim sprawdzimy popularne serwisy ogłoszeniowe w poszukiwaniu używanych domowych sprzętów, sprawdźmy ofertę lombardu. Ceny są zbliżone, ale tylko zakup w komisie gwarantuje nam bezpieczny zakup w pełni sprawnego sprzętu, który może nam służyć jeszcze przez długi czas. Osoby, które raz zdecydują się na zakup w lombardzie, w zdecydowanej większości pozostają tej decyzji wierni w przyszłości.

Materiał partnera