sprzęt elektroniczny

Zakup sprzętu elektronicznego z outletu – czy to się opłaca?

Sprzęty elektroniczne cechują się zazwyczaj bardzo wysoką ceną. Nie każdy z nas może sobie pozwolić na zakup tego typu produktów. Z tego powodu wielu z nas decyduje się na sprzęty RTV i AGD zakupione w outlecie. W outletach znajdują się najczęściej końcówki kolekcji, a produkty pochodzą z nadwyżki produkcyjnej, zwrotów konsumenckich lub pozostałości z magazynów. Takie miejsca stanowią okazję na zakup produktów elektronicznych w znacznie obniżonych cenach. Czy taki zakup jest opłacalny?

Czym jest outlet?

Słowo outlet w dosłownym tłumaczeniu oznacza produkty pochodzące z końcówki kolekcji. Można tam znaleźć także towary, które zostały uzyskane z nadwyżek produkcyjnych, zwrotów konsumenckich lub pozostałości magazynowych. Niektóre z produktów pochodzą z licytacji. W tego typu sklepach można zakupić różnego typu towary, takie jak markowe ubrania, perfumy czy biżuterię. Również outlety komputerowe oferują duży wybór sprzętów wysokiej jakości, w o wiele niższych cenach niż w innych sklepach.

Czy zakupy elektroniki w outletach są opłacalne?

Zakup sprzętu elektronicznego zawsze wiąże się z dużymi kosztami. Dzięki outletom, mamy możliwość zdobycia interesującego nas sprzętu w konkurencyjnej cenie, której nie spotkamy nigdzie indziej.

Jak mówi specjalista z firmy progres24.pl: ,,Najczęściej jedyną wadą produktów z outletu są drobne rysy lub brak oryginalnych opakowań czy folii. Właśnie przez takie drobnostki, produkty można zakupić taniej. Tego typu wady nie przeszkadzają jednak w użytkowaniu sprzętu.”

Niekiedy zakupy w outletach nie są do końca opłacalne i bezpieczne. Trzeba bardzo ostrożnie przyglądać się produktom i sprawdzać ich stan. Większość outletów nie posiada w swojej ofercie produktów, które nie nadają się do użytku. Niektóre outlety AGD działają także w Internecie, dzięki czemu możemy kupić i zamówić towary z dostawą do domu za niewielką opłatą lub całkowicie za darmo. Kiedy więc zakupy w outlecie są najbardziej opłacalne? Najlepszym okresem na zakup elektroniki są święta. To właśnie wtedy wszystkie sklepy obniżają swoje ceny nawet o połowę lub oferują atrakcyjne bonusy lub gratisy. W przypadku outletów najlepiej będzie wybrać się na zakupy zaraz po tym gorącym okresie. Mamy wtedy szansę na znalezienie produktów pochodzących z promocji w jeszcze lepszej cenie.

Materiał partnera