elektronarzedzia wybor marka

Wybór narzędzi elektrycznych. Czy marka ma znaczenie?

Tam samo jak w innych branżach, tak wśród producentów narzędzi elektrycznych są marki, które cieszą się uznaniem i takie, których lepiej unikać. Oczywiście sporą rolę odgrywa cena produktu, ponieważ rynek dzieli się na różne segmenty – najczęściej tani, średni i wysoki, gdzie w tym pierwszym liczy się, jak najniższa cena, a w tym ostatnim, jak najwyższa jakość. Dlatego zestawianie ze sobą narzędzi za 150 zł i 1500 zł mija się z celem.

Producenci najlepszych jakościowo narzędzi elektrycznych

Tutaj skupimy się na sprzęcie najwyższej jakości, który ma posłużyć latami do wielu prac i częściej wybierany jest przez profesjonalistów niż domowych majsterkowiczów. Na rynku jest kilka marek, które specjalizują się w konkretnych elektronarzędziach, dzięki czemu decydując się na produkt od nich, mamy pewność, że za ceną idzie też jakość.

Szlifierki kątowe od Milwaukee – cena 1500-1700 zł. Mają one potężne silniki, w niektórych modelach osiągające moc 1550 W. Dlatego są też wyposażone w specjalne sprzęgła, które minimalizują odrzut w trakcie prac. Dla poprawy precyzji pracy tymi szlifierkami są w nich również zamontowane uchwyty antywibracyjne. Poza tym w zestawach są klasyczne osłony przewpyłowe z wygodnym łączem click-system.

Wiertarkowkrętarki od Stanley – 500-600 zł. Najlepsze są modele wyposażone w akumulatory Li-Ion o pojemności 2.0 Ah, które pozwalają na wielogodzinną pracę na jednym ładowaniu. Poza tym są niezwykle lekkie i poręczne, dlatego chętnie sięga się po nie w przypadku prac na wysokościach. Do tego pozwalają na ustawienie biegu oraz pozycyjnego momentu obrotowego, co umożliwia dostrojenie ustawień narzędzia do materiału, w którym wykonywane są prace.

Wciągarki linowe od Magnum – zależnie od maksymalnego obciążenia od 500 zł do 1 300 zł. Prosty i niezawodny sprzęt, który świetnie sprawdza się na wszystkich budowach wymagających transportu pionowego materiałów o wadze łącznej nieprzekraczającej jednej tony. Są łatwe w montażu oraz wyposażone w niezwykle wytrzymałe metalowe linki odporne na przerywanie.

Dobry jakościowo sprzęt można kupić w hurtowniach budowlanych, takich jak elektro TECH. Wielu dystrybutorów służy pomocą przy wyborze narzędzi, dzięki czemu łatwiej jest dobrać produkt idealny do naszych potrzeb.

Czego unikać wybierając narzędzia elektryczne?

Niektóre marki oferujące swój sprzęt – jak np. narzędzia Milwaukee lub Stanley – są powszechnie znane i uznawane za dobre. To ma spore znaczenie, ponieważ najczęściej narzędzia robione przez nieznane nikomu firmy o podejrzanie niskich cenach, to wyrzucone w błoto pieniądze.

Druga sprawa to kupowanie sprzętu u zaufanych sprzedawców. Czasem oferta nieznanego sprzedawcy z serwisu aukcyjnego może wydawać się atrakcyjna, ale jak przychodzi co do czego, to okazuje się, że narzędzia są uszkodzone, a ze sprzedawcą nie ma kontaktu.

Materiał partnera