Wlasciwosci i zastosowanie zamrazarek sklepowych

Właściwości i zastosowanie zamrażarek sklepowych

Sprzedaż towarów mrożonych to codzienność wielu sklepów. Zamrażarki ustawiane jako oddzielne meble, zestawiane w całe ciągi albo wkomponowywane w wystrój placówki handlowej jako wyspy stały się niezbędnym wyposażeniem, które pozwala na przyciąganie większej liczby klientów poszukujących produktów, które gwarantują wysokie walory smakowe i zachowanie cennych składników odżywczych mimo długiego okresu przechowywania.

Jakie produkty można sprzedawać dzięki zamrażarkom sklepowym?

Zamrażarki sklepowe to urządzenia, które będą użyteczne w każdym sklepie ogólnospożywczym, a także mięsnym i rybnym. Pozwalają na przechowywanie towarów głęboko mrożonych i utrzymanie koniecznego w takim przypadku łańcucha chłodniczego. Sprawdzą się przy sprzedaży wszystkich wyrobów przywożonych do sklepu jako zamrożone. Zwykle służą do sprzedaży mięsa czerwonego lub drobiu, a ponadto ryb i owoców morza. Są niezastąpione przy oferowaniu lodów i deserów, jak również ciast mrożonych. Umożliwiają też poszerzenie asortymentu o szeroki wybór dań gotowych. W postaci mrożonek wytwarza się zarówno potrawy mięsne, jak i wszelkiego typu wyroby mączne lub ziemniaczane od popularnych placków przez pyzy i kopytka aż po krokiety czy naleśniki. W zamrażarkach sklepowych mogą się znaleźć też pizze, zapiekanki oraz dania wegetariańskie. Często przechowuje się w nich warzywa i owoce, w tym występujące sezonowo.

Zamrażarki skrzyniowe dla sklepów i gastronomii

Zamrażarki sklepowe to z reguły konstrukcje skrzyniowe. Zapewniają one dużą pojemność, dzięki czemu można w nich umieszczać spore partie towaru. Są najczęściej wyposażane w wygodne przegrody albo koszyki ułatwiające organizację przestrzeni i oddzielenie od siebie produktów różnego rodzaju. Dzięki przezroczystym i łatwym w obsłudze przesuwanym pokrywom klienci mają zagwarantowany swobodny dostęp do towarów. Przezroczyste pokrywy drzwi ułatwiają zapoznanie się z ofertą i wybór jeszcze przed otwarciem komory, co zmniejsza straty ciepła oraz zachęca do nabywania produktów. Duże znaczenie ma też podświetlanie wnętrza taśmami LED. Popularne są zamrażarki z tradycyjnymi wiekami, których w handlu najczęściej używa się do przechowywania zapasów towarów.

Z punktu widzenia użytkownika duże znaczenie ma bezobsługowe działanie – automatyczne usuwanie kondensatu i szronu. Bogaty wybór zamrażarek skrzyniowych dla sklepów spożywczych, rybnych i mięsnych oraz lokali gastronomicznych jest w ofercie firmy IGLOOTECHNIKA. Jej specjalnością jest sprzedaż mebli i urządzeń chłodniczych dla placówek handlowych i gastronomii.

Materiał partnera