Wąż pneumatyczny – niezbędny w każdym warsztacie.

W każdym warsztacie, zarówno tym dużym jak i mniejszym, przyda się wąż pneumatyczny. Urządzenie to znaczenie usprawnia i przyspiesza pracę, czyniąc ją bardziej komfortową. Posiada automatycznie zwijany bęben, dzięki czemu praca w warsztacie jest bezpieczniejsza. Produkowany z wytrzymałego materiału, odpornego na działanie promieni UV, będzie nam służył przez długie  lata.

Zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego węża pneumatycznego, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Ciśnienie robocze i temperatura

Od tego, pod jakim ciśnieniem wąż będzie eksploatowany, zależy jego wytrzymałość. Zawracajmy zatem uwagę na ciśnienie robocze. Jest to wartość, którą wąż może wytrzymać przez niemal dowolnie długi czas. Stanowi ona jedną czwartą ciśnienia rozrywającego, po którego przekroczeniu wąż ulegnie zniszczeniu.

Z ciśnieniem wiąże się temperatura pracy węża pneumatycznego. Widełki wartości temperatur, w których pracują węże pneumatyczne, w dużej mierze zależą od tego, z jakiego materiału wykonany jest wąż: poliuretanu, polietylenu, teflonu, rilsanu, tekalanu.

Środowisko pracy węża

Kolejnym kryterium, które powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając wąż pneumatyczny, to cel, do jakiego będziemy go używać oraz materiały, z jakimi będzie pracował.

Warto pamiętać, że węże z poliuretanu będą bardzo elastyczne, ale nieodporne chemicznie. Z polietylenu z kolei będą odporne na utlenianie i doskonale nadadzą się do pracy z czynnikami biologicznymi. Bardzo szerokie zastosowanie będą miały węże z teflonu. Są to węże pneumatyczne do sprzężonego powietrza z zawartością oleju, wody oraz pary.

Wysokiej jakości sprzęt warsztatowy, w tym węże pneumatyczne, oferuje swoim klientom internetowy sklep M-sell24h.pl

Przepływ powietrza i marka

Wąż pneumatyczny jest urządzeniem, które podłącza się do instalacji, dobierając średnicę do przyłącza. Zwracajmy uwagę, by wąż nie był elementem dławiącym. Unikajmy zbyt dużych spadków ciśnienia, prowadzić one mogą bowiem do sytuacji, w której trzeba będzie wywołać większe ciśnienie na początku układu, by uzyskać wystarczająco wysoką jego wartość na wylocie.

Na końcu warto wspomnieć, iż wybierając wąż pneumatyczny powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na jego producenta, lecz również dystrybutora. Niewłaściwe przechowywanie urządzenia bowiem może prowadzić do uszkodzenia węża na całej jego długości.

Materiał partnera