męska dłoń

W czym tkwi piękno zegarka open heart?

Szukasz zegarka dla siebie? Modelu o unikatowym wyglądzie? Warto zatem zainteresować się tematem zegarków typu open heart.

Uniwersalnym rodzajem biżuterii damskiej i męskiej są zegarki. Stanowią praktyczną ozdobę, która nie tylko wskazuje czas, ale też dodaje stylizacji charakteru. Zegarki mogą być w wersji minimalistycznej, na pasku lub bransolecie, z bogato przyozdobioną kopertą czy nawet z widocznym mechanizmem. Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością zegarek open heart. Co jest w nim takiego niezwykłego, że trudno oderwać od niego wzrok?

Czym charakteryzuje się zegarek open heart?

Wiele osób nigdy nawet nie słyszało o czymś takim, jak zegarek open heart. Jest to unikalny czasomierz, który ma w tarczy niewielki otwór, przez który widać jego szkielet. Można wobec tego przyglądać się pracy jego mechanizmu, co z pewnością robi spore wrażenie. Nie często ma się okazję zobaczyć zegarek od środka, czyli pracujące trybiki i poruszające się elementy. Niektórzy kupują tego typu zegarki właśnie po to, aby móc podziwiać ich wyjątkowość, starannie wykonaną konstrukcję, której założenie zajęło zegarmistrzowi sporo czasu. Mogą one mieć mechanizm mechaniczny, automatyczny lub kwarcowy.

Co warto wiedzieć na temat zegarków z widocznym mechanizmem?

Zegarek open heart ceniony jest za to, że można podejrzeć pracę jego mechanizmu, ale będzie to stanowić też pewną wadę. Uwidocznienie mechanizmu nadaje czasomierzowi unikalnego wyglądu, ale jednocześnie zmniejsza jego praktyczność. Minusem będą większe trudności przy odczytywaniu godziny. W przypadku osób starszych i z wadami wzroku taki czasomierz należy traktować bardziej jako ozdobę. Warto wobec tego wybrać model, który nie będzie odsłaniał całego szkieletu, ale tylko jego część – małe okienko w tarczy, przez które można podziwiać ruchome elementy.

Komu można polecić zegarek open heart?

Jeżeli ktoś szuka niebanalnej biżuterii, która doda jego stylizacji charakteru, powinien sięgnąć po zegarek open heart. Tego typu czasomierze wybierane są przede wszystkim przez panów, ale nie brakuje też damskich modeli. Trudno nie zauważyć takiego wyjątkowego dodatku, który przyciąga spojrzenie przy każdym ruchu ręki. Zegarek open heart prezentuje się bardzo elegancko. Jego koperta jest najczęściej cienka, w kolorze srebrnym lub złotym, ma okrągły kształt. Pasek może być wykonany ze skóry naturalnej barwiony na kolor brązowy lub czarny. W zależności od preferencji i okazji można wybrać wersję matową lub błyszczącą.