Tanie drukarki – gdzie ich szukać?

Przy zakupie nowych drukarek trzeba uważać na niską cenę. Bardzo często przekłada się to na wysokie ceny tuszu i materiałów eksploatacyjnych. Koszt druku zależy także od rodzaju papieru używanego do drukarki, wydajności tuszu bądź tonera oraz samej drukarki. Lepszą wydajność i szybszą pracę można uzyskać dzięki drukarkom z wyższej półki cenowej. Warto rozważyć zakup urządzenia używanego, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić na dobrym sprzęcie.

Drukarka poleasingowa – na czym to polega?

Dobra drukarka ma swoją cenę, która przekłada się na niezawodność i niskie koszty eksploatacji. Jeżeli nasza drukarka będzie często używana, a nie stać nas na nowy, profesjonalny sprzęt, możemy zdecydować się na drukarkę w ofercie poleasingowej. Leasing to forma finansowania polegająca na użytkowaniu danego urządzenia w zamian za spłatę ratalną według ustalonej umowy.  Najczęściej trwa ona rok lub dwa lata. Zapotrzebowanie firmy sprawia, że po tym czasie leasingowany jest nowy sprzęt, natomiast stary trafia do sprzedaży. Drukarki poleasingowe są więc używane, jednak pozostają w pełni sprawne. Wiadome jest, że miały tylko jednego właściciela.

Na użytek własny lub firmowy

Drukarki poleasingowe można kupić indywidualnie albo dla przedsiębiorstwa. W przypadku zakupu na potrzeby domowe możemy sobie pozwolić na sprzęt z wyższej półki o niższej cenie. Natomiast jeśli potrzebujemy markowego i wydajnego urządzenia do pracy biurowej, drukarka poleasingowa będzie znacznie tańszym rozwiązaniem niż zakup nowego sprzętu za kilka tysięcy złotych. Za przyzwoitą cenę otrzymujemy sprawdzony przez określony czas sprzęt, który nie powinien mieć ukrytych wad. W każdej firmie niezbędna jest duża wydajność przy niskich kosztach.

Gdzie kupić drukarki poleasingowe?

Jeśli zamierzamy kupić drukarkę poleasingową najlepiej jest zrobić to w miejscu zajmującym się używanym sprzętem biurowym. Sklepy, które sprzedają urządzenia poleasingowe, dbają o dokładne ich wyczyszczenie, a także testują je przed sprzedażą, by mieć pewność, że drukarka nie zawiedzie. Dzięki temu sprzedawcy mogą nam przybliżyć dany produkt i doradzić bardziej niż w przypadku zakupu drukarki w dużym sklepie. Możemy także dokładnie dowiedzieć się, jakie są ślady użytkowania czy poziom eksploatacji. Pracownik sklepu internetowego Polbit dodaje:

Poleasingowe drukarki w naszym sklepie objęte są roczną gwarancją, jednak można ją przedłużyć do dwóch lat.

Materiał partnera