Urządzenia do streamingu

Streamowanie od podstaw. Poznajmy urządzenia do streamingu

Streamowanie należy do praktyk, które z roku na rok zyskują na popularności. W szczególności młodzi ludzie pokochali streaming, upatrując w nim idealny sposób spędzania wolnego czasu. Co ciekawe, steamowaniem niektórzy ludzie zajmują się też w celach zarobkowych i nie jest to taką rzadkością, jak mogłoby się wydawać. Dobrze wiedzieć, jakie urządzenia są potrzebne do rozpoczęcia swojej przygody ze streamingiem.

Czego potrzeba, by zacząć streamować?

We współczesnym świecie o streamowaniu słyszał już niemal każdy. Niesamowite jest to, że streamować można wiele rzeczy, od gier do muzykę. Wszyscy ci, którzy chcieliby spróbować swoich sił w streamingu powinni się wyposażyć w odpowiedni sprzęt, dzięki któremu będą mogli oddawać się nowo odkrytej przyjemności – mówi ekspert z Triple M Audio Polska.

Przede wszystkim należy się wyposażyć dobrej jakości komputer. Podczas jego wyboru należy zwracać uwagę, czy mamy do czynienia z szybką i wydajną jednostką. Natomiast pamiętajmy, że nie zawsze istnieje potrzeba kupienia całkiem nowego sprzętu. Niekiedy wystarczy wymiana karty graficznej, dysku SSD, zasilacza, urządzenia chłodzącego czy płyty głównej. Niezwykle pomocy w streamowaniu może się też okazać monitor, zapewniający nam wysoką jakość obrazu.

Ważny jest też mikrofon, a poza nimi dobrej jakości słuchawki, które powinny mieć kompaktowy rozmiar, dzięki czemu będą one odpowiednie do pracy z dźwiękiem poza profesjonalnym studiem nagraniowym. Dodatkowo dobrze jeśli będą zapewniać izolację od otoczenia, czyli redukować wszelkie niechciane szumy dochodzące z tła. W sprzęcie muzycznym, czyli na przykład w słuchawkach, najważniejszą jednak kwestią jest możliwość uzyskania wyraźnego, profesjonalnego dźwięku. Wybierzmy więc takie słuchawki, które zapewnią nam jakość reprodukcji na poziomie studyjnym. Taki sprzęt gwarantuje nam głęboki bas i idealnie brzmiącą średnicę oraz górę.

Co jeszcze trzeba mieć?

Poza wysokiej jakości słuchawkami streamerzy powinni nabyć odpowiednio dobry wzmacniacz audio. Dobrze jeśli będzie go można dopasować do wymagań każdego systemu, w ten sposób będzie on maksymalnie funkcjonalny. Podczas wyboru swojego wzmacniacza należy zwracać uwagę między innymi na to, jaka jest maksymalną moc wyjściowa, czułość wejść liniowych, impedancja wejściowa, pasmo przenoszenia, całkowite zniekształcenie harmoniczne, pobór mocy czy separacja kanałów. Jeśli myślimy o streamowaniu jako o hobby bądź pracy zawodowej na wiele lat, zadbajmy też o to, by znaleźć odpowiedniej jakości streamer. Poza tym pewnie przydatna będzie kamera internetowa, a być może nawet tło fotograficzne i odpowiednie oświetlenie. Wszystko zależy od tego, co chcemy streamować.

Materiał partnera