Smartwatch dobry dla każdego? Inteligentne zegarki dla całej rodziny, na każdą kieszeń.

Smartwatch to nic innego jak inteligentny zegarek. Różnią się od siebie wyglądem, funkcjami, ceną. Mogą różnić się także przeznaczeniem. Jedne będą bardziej funkcjonalne dla sportowców, a inne dla ludzi biznesu. Ich różnorodność jest tak wielka, że każdy znajdzie coś dla siebie. Można znaleźć modele dla dzieci, nastolatków czy dorosłych, w różnym przedziale cenowym. Poniżej ciekawe propozycje dla całej rodziny, na każdą kieszeń.

  • Smartwatch dla dziecka.
  • Smartwatch dla rodzica.
  • Smartwatch dla seniora.

Smartwatch dla dziecka.

Każde dziecko jest inne. Jednak dla każdego rodzica ich pociecha to największy skarb. Smartwatch może mu towarzyszyć już od najmłodszych lat. Pewnie znajdzie się wiele osób twierdzących, że technika dla dziecka nie jest odpowiednia. Jednak inteligentny zegarek to nie tylko gadżet. Może pełnić różne funkcje.

W zależności od wieku smartwatch będzie potrzebny twojemu dziecku z różnych powódek. Małe dzieci są jak żywe złoto i często nie można za nimi nadążyć. W Polsce dzieci do pewnego wieku nie mogą poruszać się same poza miejscem zamieszkania. Często zabieramy je wszędzie ze sobą. Zdarza się, że dziecko oddali się od nas w sklepie i nie wiemy, gdzie jest. W takim wypadku smartwatch może okazać się przydatny. Inteligentne zegarki mają możliwość np. zrobienia zdjęcia. Dzięki temu widać gdzie dziecko przebywa.

Starsze dzieci poruszają się same do i ze szkoły, wychodzą na dwór razem ze znajomymi. Chodzą po osiedlu. Czasem idą gdzieś dalej, a my nawet o tym nie wiemy. Smartwatch może posiadać funkcję GPS, dzięki której możesz sprawdzić, gdzie jest Twoje dziecko, jeśli się o nie martwisz.

Ze starszymi dziećmi bywa też tak, że zapominają o upływie czasu. Jedna godzina ucieka im niczym pięć minut. Dzieci spóźniają się do domu, a my siedzimy jak na szpilkach czekając i zastanawiając się, czy aby na pewno wszystko jest w porządku. Smartwatch może posiadać funkcję telefonu. Dzięki temu dzieci nie muszą mieć własnych telefonów. Wystarczy im inteligentny zegarek, na który można zadzwonić, żeby dowiedzieć się, czy wszystko w porządku. 

Bardzo ważną funkcją jest też przycisk SOS. Jeśli tylko coś się dzieje niedobrego, dziecko może wcisnąć taki przycisk, dzięki czemu rodzic dostaje informację o tym, że coś się stało i gdzie przebywa jego pociecha.

Cena smartwatch dla dzieci może być bardzo różna, w zależności od producenta i funkcji, jakie zegarek posiada. oleole.pl ma w swojej ofercie wiele różnych modeli. Koszt tych najprostszych oscyluje w granicach 80 zł. Bardziej zaawansowane smartwatch to wydatek nawet 350 zł.

Smartwatch dla rodzica.

To największa i najobszerniejsza grupa inteligentnych zegarków. Ich różnorodność jest bardzo duża, a ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych. Wybór zależy od indywidualnych preferencji i przeznaczenia użytkowania.

Funkcje swojego wymarzonego smartwatch będziemy dobierać w stosunku do tego, do czego go głównie będzie używany. Najważniejszą z nich będzie możliwość połączenia z telefonem, żeby być stale informowanym o bieżących wydarzeniach takich jak smsy czy połączenia przychodzące. Niektóre inteligentne zegarki pozwalają tylko odczytać informacje lub wskazują gdy ktoś dzwoni na telefon. Bardziej zaawansowane modele umożliwiają odbieranie połączeń, dzwonienie, a nawet pisanie wiadomości tekstowych.

Dla zwykłych użytkowników ważnymi funkcjami może być wyświetlanie bieżących informacji i statusów na telefonie, wskazywanie tętna, monitorowanie snu czy warunki pogodowe w bieżącej lokalizacji.

Jeśli jednak jesteś sportowcem warto poszukać takiego smartwatch, który będzie mierzył tętno, śledził trening, pomagał wyznaczać cele treningowe, monitorował ilość kroków czy intensywność wykonanych ćwiczeń. 

Najbardziej zaawansowane będą jednak modele dla osób związanych z biznesem. Smartwatch może wtedy pełnić funkcję podobną do telefonu. Może mieć wbudowany kalendarz zsynchronizowany z kalendarzem internetowym. Będzie pierwszym wsparciem do prowadzenia biznesu i pilnowania planu dnia. Na pewno przyczyni się do poprawy organizacji czasu właściciela.

Smartwach dla seniora.

Mogłoby się wydawać, że dziadek czy babcia są poza czasem. Nie potrzebują zaawansowanych technologii, a już na pewno nie inteligentnego zegarka typu smartwatch. Nic bardziej mylnego. Smartwatch może pomóc w opiece nad osobą starszą. W jaki sposób? Chociażby dbając o jej bezpieczeństwo i informując opiekuna o stanie seniora.

Wbudowany pulsometr w każdej chwili może sprawdzić stan fizyczny, a wbudowany GPS pomoże odnaleźć dziadka czy babcię gdy się zgubią. Bardzo często zdarza się, że osoby starsze są zdezorientowane, mają zaniki pamięci. Mogą w takim amoku wyjść na dwór i nie wiedzieć gdzie są. Jeśli odzyskają świadomość, mogą same wezwać opiekuna poprzez sygnał SOS, jeśli jednak nadal błądzą gdzieś, smartwatch pomoże znaleźć zagubionego.

Jeśli szukasz smartwatch dla siebie i rodziny, warto zajrzeć do sklepów internetowych. Wiele ciekawych modeli na każdą kieszeń znajdziesz na: https://www.oleole.pl/smartwatch.bhtml

Materiał partnera