Skorzystaj z wyjątkowych okazji podczas Black Friday!

Coraz powszechniejsze stosowanie anglicyzmów w codziennym życiu to już nie moda, a stała praktyka. W okolicach listopada można spotkać się ze sformułowaniem dotyczącym “Black Friday” i “Cyber Monday”. Czym są te święta, skąd się wzięły i na czym opiera się ich idea? O tym w poniższym artykule!

Czym jest Black Friday?

Cyber Monday – co to za dzień?

Jak Black Friday i Cyber Monday wyglądają w Polsce?

Święto zakupów w 2020 r. w Polsce

Oszczędzaj na zakupach i korzystaj ze zniżek

Czym jest Black Friday?

Black Friday został wymyślony w USA. Podobnie jak w przypadku Walentynek czy Halloween. W Stanach Zjednoczonych obchodzi się Czarny Piątek dzień po Święcie Dziękczynienia, który ma miejsce co roku w czwarty czwartek listopada. Ta data to także początek zakupów z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia. Wiąże się to także ze zwyczajowym wydłużeniem godzin pracy wielu galerii handlowych, aby ułatwić zakupy na szeroką skalę wszystkim zainteresowanym klientom. 

Black Friday to w Stanach prawdziwe święto zakupów. Jak dowodzą badania – wydatki Amerykanów sięgają wówczas kilku milionów dolarów. To imponująca wartość – w Polsce zakupy nie są co prawda tak spektakularne, jednak cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Atrakcyjne oferty na sprzęt elektroniczny oraz AGD można znaleźć np. tutaj: https://www.euro.com.pl/cms/black-friday.bhtml.

Cyber Monday – co to za dzień?

To określenie o zdecydowanie krótszej historii niż Black Friday. Cyberponiedziałek narodził się w Stanach Zjednoczonych w 2005 r. Amerykańska Organizacja Handlu Detalicznego użyła wówczas tej frazy jako nazwę wyprzedaży, która miała odbywać się tuż po Black Friday. 

Szaleństwo zakupów, które zaczynało się od piątku i trwało z upływem czasu także w weekend zostało tym samym rozciągnięte aż do poniedziałku. To z kolei stwarzało okazję do zakupów za pośrednictwem sklepów internetowych. Wyzbywając się takich końcówek zwalniały one miejsce w magazynie na kolejne produkty. Takie atrakcyjne promocje możesz na bieżąco śledzić na: https://www.euro.com.pl/cms/cyber-monday.bhtml.

Jak Black Friday i Cyber Monday wyglądają w Polsce?

Wiele sklepów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje opcję zrobienia zakupów nie tylko w ciągu tych dwóch szczególnych dni, ale niejednokrotnie nawet przez cały tydzień nazywając wówczas tę akcję jako Black Week. Jest to wówczas poprzedzone potężnymi akcjami promocyjnymi, aby uzyskać zainteresowanie jak najszerszego grona odbiorców. To tłumaczy tak dużą popularność reklam w telewizji czy w sieci. 

To powoduje, że w listopadzie tak intensywnie media podkreślają zbliżający się weekend wyprzedaży. Zwiększone zainteresowanie klientów to także dodatkowa korzyść dla sklepów – sprawna obsługa i dostarczenie zamówionego towaru w terminie pozwoli przywiązać do siebie klienta i zbudować pozytywne skojarzenia z marką. 

Święto zakupów w 2020 r. w Polsce

Jeśli powyższy opis zachęcił Cię do wzięcia udziału w takiej formie zrabatowanych zakupów zapewne zastanawiasz się, kiedy przypada Black Friday w Polsce w tym roku? Odpowiedź brzmi – 27 listopada. Cyber Monday z kolei będzie mieć miejsce 30 listopada.

Okres wielkich corocznych wyprzedaży zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto nie tylko samemu skorzystać z tej okazyjnej oferty, ale również zachęcić do tego bliskich. To bowiem doskonała możliwość do tego, aby wymienić stare sprzęty lub sprawić radość komuś z rodziny obdarowując go wymarzonym prezentem w lepszej cenie. To sytuacja win-win, w której zyskujecie zarówno Ty jak i beneficjent.

Warto tutaj podkreślić, że produkty objęte promocją są pełnowartościowe i oryginalne, pochodzące bezpośrednio od producentów. Dość powszechny mit dotyczy tego, że przeceniane produkty są wadliwe. Jeżeli tak się dzieje – sklep ma obowiązek poinformować o tym fakcie klienta, że np. oferowany produkt pochodzi z ekspozycji czy np. nie posiada oryginalnego opakowania. W przeciwnym razie – oferta sklepów internetowych i stacjonarnych jest taka sama i dotyczy pełnowartościowych towarów.

Oszczędzaj na zakupach i korzystaj ze zniżek

Wiele sklepów oferuje atrakcyjne zniżki z okazji Black Friday, dlatego zdecydowanie warto przeprowadzić zawczasu remanent w swoim domu i sprawdzić, jakie sprzęty mogłyby okazać się przydatne. Koniec listopada to dobra okazja, aby uzupełnić zapasy i zaopatrzyć się w niezbędną elektronikę czy inne gadżety. To też możliwość zakupu sprzętów przed nadchodzącymi Mikołajkami lub Świętami Bożego Narodzenia. Każda okazja jest dobra do oszczędności, dlatego jeśli zależy Ci na ty, aby sprawić bliskiej osobie prezent bez wydawania fortuny – zdecydowanie powinieneś przejrzeć ofertę sklepów internetowych. Dzięki temu zyskasz upatrzony przedmiot prosto pod Twoje drzwi. Gwarancja producenta, zabezpieczony system płatności, pomocni konsultanci na infolinii, sprawna wysyłka oraz wsparcie techniczne – to wszystko jest obecnie standardem w kontekście zakupów internetowych, dlatego zdecydowanie warto rozpatrzeć właśnie tę formę zakupów. W obecnej sytuacji epidemicznej to także gwarancja bezpieczeństwa zarówno dla kupujących jak i dla personelu. 

Materiał partnera