Side by Side – lodówka z większymi możliwościami

Wybór odpowiedniej lodówki tylko pozornie wydaje się bardzo prosty – w rzeczywistości jednak musimy uwzględnić wiele czynników, które ostatecznie wpłyną na nasze zadowolenie z urządzenia. Istotne są zarówno jego wymiary, jak i faktyczna pojemność oraz uniwersalność pod względem zagospodarowania jego wnętrza. Właśnie dlatego coraz większą popularnością cieszą się modele Side by Side – lodówki, które kryją w sobie wiele istotnych funkcji. Czy lodówka Side by Side w kuchni to dobre rozwiązanie? Czym właściwie jest Side by Side?

Side by Side – lodówka dla dużej rodziny i nie tylko

To, jak jest zbudowana chłodziarka tego typu, mówi nam już sama nazwa, czyli Side by Side – lodówka posiada zatem dwoje drzwi, które umieszczone są obok siebie. Po jednej stronie mamy klasyczną komorę chłodzącą, a po drugiej zamrażarkę. Tym samym jest to alternatywa dla klasycznych chłodziarko-zamrażarek, w przypadku których zamrażalnik znajduje się zazwyczaj na dole.

Jak łatwo można się domyślić, Side by Side lodówki są nieco większe niż ich klasyczne odpowiedniki. Dotyczy to nie tylko ich zewnętrznych wymiarów – znacznie więcej miejsca znajdziemy również w środku. Zamrażarka wielkości komory chłodzącej to spore ułatwienie dla tych osób, które wolą mieć w zanadrzu nieco więcej zapasów żywności, które w razie potrzeby można odmrozić i przygotować do spożycia. Jednocześnie należy mieć na uwadze, by tego typu lodówka była dobrze dopasowana do kuchni. Nawet jeżeli posiada odchudzone ścianki, to i tak będzie szersza niż tradycyjna chłodziarka, wobec czego musimy przeznaczyć na nią nieco więcej miejsca.

Jednocześnie, biorąc pod uwagę pojemność, lodówka Side by Side w kuchni sprawdzi się doskonale w przypadku dużych rodzin. Zazwyczaj wiąże się to z większą ilością jedzenia, a to musi być przecież jakoś przechowywane.

Udogodnienia w lodówkach Side by Side

Większy rozmiar to nie wszystko, co ma do zaoferowania Side by Side – lodówka tego typu posiada też zazwyczaj znacznie więcej półek i szuflad. Umożliwia to prostą segregację żywności, a za sprawą specjalnych szuflad o określonej temperaturze możliwe jestprzechowywanie nawet tych produktów, które potrzebują konkretnych warunków (takich jak świeże warzywa i owoce). Z kolei zamrażarka znajdująca się tuż obok komory chłodzącej przekłada się na wygodne sięganie po poszczególne rzeczy bez potrzeby schylania się czy sięgania do najwyższych półek.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że lodówki Side by Side w wielu przypadkach są bardzo zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, które wykorzystują nowoczesne funkcje, by usprawnić korzystanie z nich. Obecnie coraz mniej dziwi nas lodówka wyposażona w kostkarkę, dyspenser do wody, a nawet w wyświetlacz LCD i możliwość podłączenia do internetu.

Dopasowanie urządzenia do wnętrza również nie należy do najtrudniejszych. Lodówka Side by Side biała będzie świetnym rozwiązaniem do kuchni urządzonej w stylu skandynawskim, czarna – nowoczesnym. Srebrne wykończenie z kolei znakomicie uzupełni bardziej industrialne wnętrze.

Materiał partnera