Zasilacze do tasm LED

Rodzaje zasilaczy do taśm LED

Taśmy LED są obecnie jednym z najpopularniejszych rodzajów oświetlenia. Dzięki nim można uzyskać wyjątkowy efekt aranżacyjny w urządzanym wnętrzu. Gwarantują dobre oświetlenie i, co ważne, ich montaż nie jest skomplikowany – jeśli ma się podstawową wiedzę na ten temat. By je zamontować, należy mieć świadomość między innymi tego, jakie są rodzaje zasilaczy do taśm LED i jakie są różnice pomiędzy nimi.

Jakie są warianty zasilaczy do taśm LED i który z nich jest najczęściej stosowany?

Ze względu na szerokie zastosowanie taśm LED popularność tego rodzaju oświetlenia od dawna nie gaśnie. Osoby, które je kupują, czerpią liczne korzyści z ich użytkowania, ale przed tym bardzo często spotykają się z dużym problemem w postaci właściwego doboru zasilacza do nabytej taśmy. By możliwe było prawidłowe zrealizowanie tego zadania, konieczna jest wiedza na temat tego, jakie zasilacze są do wyboru, czyli co oferują sprzedawcy, tacy jak sklep internetowy Elektro-Led.

Wyróżnić można liczne warianty zasilaczy do taśm LED. Należą do nich zasilacze: hermetyczne, wtyczkowe, dopuszkowe, instalacyjne, na szynę DIN i ich poszczególne wersje. Każdy z nich ma nieco inną specyfikę, czemu warto przyjrzeć się bliżej przed wyborem odpowiedniego modelu. Najważniejsze, by wybrać taki zasilacz, który jest przeznaczony właśnie do taśm LED: na rynku dostępne są różne warianty takich urządzeń, między innymi zasilacze do komputera.

Warte uwagi są przede wszystkim zasilacze impulsowe, które dopasowują napięcie, wykorzystując w tym celu wybrany przekształtnik napięcia. Ich cechą charakterystyczną jest to, że przełączają napięcie z wysoką częstotliwością, a ich funkcjonowanie możliwe jest dzięki specjalnym przetwornicom. Zasilacze do taśm LED w wariancie impulsowym są chętnie wybierane przez klientów sklepów z oświetleniem ledowym.

Czym mogą różnić się poszczególne rodzaje zasilaczy?

Poszukując odpowiedniego zasilacza do taśmy LED, należy mieć na uwadze, co tak naprawdę różni tego typu produkty. Takim zasilaczom odpowiada przede wszystkim niejednakowe napięcie. Na przykład wspomniany wcześniej sklep Elektro-Led oferuje swoim klientom zasilacze impulsowe w wariancie 5 V, 12 V i 24 V. Jednocześnie ważna jest moc poszczególnych modeli wyrażana w watach. Cechą, które różnicuje wybrane zasilacze do taśm LED, jest też wodoodporność. Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji na ten temat, skontaktuj się z wybranym sprzedawcą, na przykład z przedstawicielami sklepu internetowego Elektro-Led.

Materiał partnera