urzadzenia-do-prasowania

Rodzaje urządzeń prasowalniczych

Urządzenia prasowalnicze to maszyny, stanowiące nieodzowny element każdej pracowni krawieckiej i szwalni. Potrzebne będą zarówno w małych firmach, jak i dużych zakładach oraz przedsiębiorstwach. Zaliczamy do nich wytwornice pary, stoły prasowalnicze czy żelazka przemysłowe. Przyjrzyjmy się im bliżej. Jakie rodzaje urządzeń prasowalniczych możemy wyróżnić?

Maszyny prasowalnicze są bardzo popularne na rynku, związanym z szyciem. Czego nie może zabraknąć w szwalni?

Wytwornice pary

Wytwornice pary to wymienniki ciepła, służące do tworzenia pary. Pozwalają na wyprasowanie materiału w trakcie jego szycia oraz po zakończeniu pracy. Jak działają?

Wyposażone są w pojemnik na wodę oraz pompę wirową, zasilaną automatycznie. Urządzenia te posiadają dodatkowo wbudowany manometr, służący do kontrolowania ciśnienia oraz zestaw dwóch elektrozaworów. Dają one z kolei możliwość regulacji pary.

Na rynku istnieją także modele wyposażone w pompy ręczne czy silikonowe podkładki pod żelazka.

Stoły prasowalnicze z wytwornicą pary

Kolejnym urządzeniem prasowalniczym, niezbędnym w każdej większej szwalni, będzie stół prasowalniczy z wytwornicą pary. Maszyna ta łączy mechanizm stołu prasowalniczego i wytwornicy pary i pozwala na wydajne prasowanie, z wykorzystaniem dużych ilości pary, bez konieczności podłączania maszyny do jej źródła.

Warto pamiętać, że wytwornice wbudowane w stoły prasowalnicze są w stanie zmieścić nawet do 25 litrów wody. Ponadto, dzięki możliwości regulacji temperatury stołu oraz intensywności wypuszczanej pary, użytkownik bez problemu może dopasować parametry urządzenia do prasowego materiału.

Szeroką ofertę tego typu urządzeń posiada firma OMB Group, zajmująca się kompleksowym wyposażaniem szwalni.

Żelazka przemysłowe

W dużych zakładach krawieckich oraz szwalniach przydadzą się żelazka przemysłowe. Różnią się one od ich domowych odpowiedników, gdyż spełniać muszą określone wymagania.

Monolityczna stopa z wbudowaną grzałką oraz trwały uchwyt z korka, nieprzewodzącego ciepła, pozwalają uzyskać najwyższą jakość prasowania na dużą skalę.

Stoły prasowalnicze

Na koniec warto wspomnieć o stołach prasowalniczych. Urządzenia te posiadają wbudowane w nie odsysacze o dużej mocy, elektryczne podgrzewanie i regulację temperatury stołu za pomocą termostatu. Każdy zestaw składa się z drążka, podtrzymującego przewody, kompletnego pokrycia, czyli filcu, siatki oraz pokrowca, i podkładki silikonowej pod żelazko.

Materiał partnera