pylony cenowe wyswietlacz ceny stacja benzynowa

Pylony cenowe. Ledy na stacjach paliw

Właściciele stacji, myjni czy barów prześcigają się w stosowaniu atrakcyjnych i nowoczesnych form informacji o cenach i wprowadzanych promocjach. Pylony cenowe LED są spotykane głównie na stacjach paliw, jako nowoczesny element wygodnego systemu zarządzania. Tablice LED umieszczone w pylonach cenowych znacznie częściej i efektywniej przyciągają uwagę kierowców niż chociażby reklamy internetowe. Gdzie najlepiej sprawdzają się takie konstrukcje?

Co to są pylony cenowe i gdzie możemy je spotkać?

Pylony cenowe to rodzaj szyldów, konstrukcji o różnych wymiarach, które wyświetlają cenę danego produktu w technologii LED. Jest to urządzenie, które najczęściej możemy spotkać na stacjach paliw. Jego estetyka jest równie ważna, jak cena paliwa, która potrafi skutecznie zachęcić Klienta do odwiedzenia stacji paliw.

Pylony pełnią funkcję nowoczesnego i wygodnego systemu zarządzania. Informują przejeżdżających obok kierowców o cenach benzyny, oleju napędowego i gazu, dzięki czemu mogą oni podjąć szybką decyzję, zatrzymać się i zatankować auto. Pylon cenowy jest jak wizytówka stacji paliw, dlatego powinien być widoczny z daleka

– dowiadujemy się w rozmowie ze specjalistą z firmy ECO LED, który jest  producentem i dystrybutorem wysokiej jakości wyświetlaczy elektronicznych wykorzystujących technologię diod LED.

Pylony cenowe wyposażone są w wyświetlacze LED, na których można informować o cenach, promocjach lub dodatkowych usługach. Korzystają z nich nie tylko stacje paliw, ale również myjnie, stacje kontroli pojazdów czy bary. Pylony mogą mieć najczęściej od 4 do 12 metrów wysokości. Podstawą ich konstrukcji jest struktura stalowa pokryta modułami z blachy lub innego tworzywa, które odporne jest na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Tablice LED do pylonu cenowego na stację paliw

Tablice cenowe LED do pylonów to nowoczesny element, który umożliwia sprawne prezentowanie aktualnych cen i ofert promocyjnych. Wyraziste, gęsto ułożone diody LED zapewniają dobrą widoczność i czytelność z dużej odległości w każdych warunkach pogodowych, nawet przy dużej ekspozycji słonecznej. Charakteryzują się także wysoką wytrzymałością na czynniki zewnętrzne. Wypełniacze ledowe pozwalają na wybór sposobu sterowania, możliwość wygaszenia dowolnej ceny oraz efekt migania. Temperaturowy zakres ich pracy wynosi około -30°C do + 50°C. Prosta instalacja oraz możliwość sterowania z poziomu komputera, laptopa czy smartfona to dodatkowe zalety wynikające z zastosowania wyświetlaczy cenowych. Są one sprzedawane w zestawie z komponentami instalacyjnymi, tj. systemem sterującym, zasilającym, okablowaniem oraz konstrukcją mocującą i są gotowe do montażu w pylonie cenowym na stacjach benzynowych.

Tablice LED posiadają możliwość wyświetlania liter, cyfr i grafiki oraz regulacji mocy świecenia. Mogą być one jedno, wielo lub pełno kolorowe, co daje możliwość kolorystycznego wyróżnienia poszczególnych informacji. Urządzenia można serwisować od frontu, co eliminuje konieczność otwierania całego pylonu oraz daje możliwość wymiany modułu w krótkim czasie. Z pylonów cenowych bardzo zadowoleni są kierowcy, którzy widzą wyświetlacz cen paliw z odpowiedniej odległości, co daje im więcej czasu na podjęcie decyzji o skorzystaniu z oferty.

Materiał partnera