Pralko-suszarko czy zwyczajna pralka? Które urządzenie wybrać?

Każdy, kto w ciągu tygodnia uruchamia pralkę, wie, jak uciążliwą rzeczą może być rozwieszanie i suszenie ubrań. A gdyby tak móc założyć ulubioną bluzkę zaraz po wyjęciu jej z pralki? Rozwiązaniem mogą być pralko-suszarki. Kiedy warto się na nią zdecydować, a kiedy lepiej wybrać pralkę? Dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Jak działa pralko-suszarka?

Pralko-suszarka to nic innego, jak pralka wyposażona w dodatkową funkcję suszenia ubrań. Pozwala ona w znaczący sposób ograniczyć czas, jaki potrzebny jest do wysuszania ubrań, ponieważ cykl pełnego prania i suszenia trwa zazwyczaj około 5-6 godzin.  Na rynku dostępne są nie tylko pralko-suszarki wolnostojące, ale i te, które są przeznaczone do zabudowy. Kupując pralko-suszarkę, musimy liczyć się z nieco większym wydatkiem, niż ma to miejsce w przypadku zwykłej pralki. Aby mieć pewność, że nasza pralko-suszarka będzie działać bez zarzutu, warto przeznaczyć na ten cel przynajmniej 2000 zł.

Jakie są plusy i minusy pralko-suszarek?

Zanim odpowiemy na pytanie, w jakiej sytuacji zdecydować się na pralko-suszarkę, warto zrobić krótki przegląd jej wad i zalet. Pozwoli Ci to jeszcze świadomiej podjąć decyzję dotyczącą zakupu nowego AGD dla swojego domu. Aby porównać dostępne na rynku pralko-suszarki, zajrzyj na stronę: https://www.neonet.pl/duze-agd/pralko-suszarki.html.

Pralko-suszarka – najważniejsze zalety

Główną zaletą pralko-suszarek jest, oczywiście, oszczędność czasu, jaki musimy przeznaczyć na wysuszenie ubrań (co w przypadku grubszych rodzajów ubrań, takich jak dżinsy czy ciężkie kurtki, pozwala zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt godzin).

Tego rodzaju urządzenia są również niezłą alternatywą dla osób zastanawiających się nad zakupem suszarki do ubrań. Zakup pralki łączącej w sobie funkcje suszarki to spora oszczędność przestrzeni, która – zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach – jest na wagę złota.

Wady pralko-suszarek

Minusem pralko-suszarek jest fakt, że zużywają one znacznie więcej energii, niż kiedy na co dzień korzystamy ze standardowej pralki. Najpopularniejsze pralko-suszarki charakteryzują się klasą energetyczną A, ale – umówmy się – na tle niezwykle oszczędnych pralek o klasie A+++ wypadają dość blado.

Sporą niedogodnością mogą być również zagniecenia, jakie mogą pojawić się w wyniku automatycznego suszenia. Istnieją, co prawda, modele wyposażone w funkcję łatwego prasowania (takie jak pralko-suszarka Hotpoint Ariston AQD1070D 49 EU/B, którą możesz znaleźć tutaj: https://www.neonet.pl/pralko-suszarki/hotpoint-ariston-aqd1070d-49-eu-b.html), jednak są one spotykane stosunkowo rzadko.

Trudno również nie wspomnieć o cenie. Zarówno zakup pralko-suszarki, jak i późniejsze rachunki za prąd wiążą się ze wysokimi kosztami zakupu i eksploatacji, co może negatywnie odbić się na stanie naszego portfela.

Kiedy opłaca się kupić pralko-suszarkę?

Pralko-suszarka jest urządzeniem, które świetnie sprawdzi się w domu tych z nas, którym zależy na szybkim wysuszeniu świeżo wypranych ubrań. Rozwiązanie to docenią zwłaszcza te osoby, które nie mogą wygospodarować miejsca na osobną suszarkę do ubrań. Jeśli czas suszenia ubrań nie ma dla Ciebie szczególnego znaczenia lub koszty użytkowania pralko-suszarki mogą być dla Ciebie zbyt obciążające, wybierz tradycyjną pralkę.

Materiał partnera