Podstawowe rodzaje odkurzaczy

Przez ostatnie dziesięciolecia odkurzacze zmieniły się nie tylko pod względem wyglądu, ale także technologii. Dziś mamy do czynienia z nowoczesnymi, często „inteligentnymi” urządzeniami, dzięki którym sprzątanie przestaje być jedynie przykrym obowiązkiem. Sprawdź, jakie są podstawowe rodzaje odkurzaczy, poznaj ich zalety i wybierz idealny dla siebie.

Odkurzacz niejedno ma imię…

Odkurzacze jedynie z pozoru są identyczne. Kiedyś faktycznie wszystkie działały na podobnej zasadzie, czyli jedynie zasysały kurz i większe zanieczyszczenia z odkurzanych powierzchni. Dziś jest nieco inaczej, bo postęp technologiczny pozwolił na stworzenie urządzeń o zwiększonej funkcjonalności.

Nowoczesne odkurzacze cechuje nie tylko wydajna praca, ale także dodatkowe funkcje i akcesoria, pozwalające oszczędzić cenny czas, niezbędny do wykonania obowiązków domowych. W zależności od tego, czy mamy do czynienia z odkurzaczem do domowego zastosowania, czy z odkurzaczem przemysłowym, możemy wybierać spośród różnych rodzajów urządzeń, które bez problemu dopasujemy do indywidualnych potrzeb – wyjaśnia ekspert z firmy  AAT RENKAR z Krakowa.

Rodzaje odkurzaczy – jaki odkurzacz wybrać?

W przeciwieństwie do pierwszych odkurzaczy te nowoczesne cechuje nie tylko funkcjonalność, ale przede wszystkim wyjątkowa dbałość o każdy szczegół ich konstrukcji. Dzięki temu zyskujemy pewność, że odkurzane powierzchnie będą idealnie czyste, a powietrze, który oddychamy, nie będzie zanieczyszczone drobinkami kurzu oraz alergenami. Zastosowanie wydajnych i niezawodnych filtrów to jedna z największych zalet nowoczesnych odkurzaczy, którą docenią nie tylko wielbiciele idealnego porządku, ale przede wszystkim alergicy.

Wśród podstawowych rodzajów odkurzaczy do domowego zastosowania możemy wyróżnić, m.in.:

  • odkurzacze workowe,
  • odkurzacze bezworkowe,
  • odkurzacze pionowe,
  • odkurzacze parowe,
  • odkurzacze wielofunkcyjne.

Każdy z powyższych rodzajów odkurzaczy cechuje wyjątkowa funkcjonalność oraz łatwość obsługi i konserwacji. Każdy z nich zawiera też w zestawie komplet przydatnych akcesoriów, czyli końcówki do odkurzania trudno dostępnych miejsc, szczotkę do twardych podłóg oraz dywanów, a także szczotkę do odkurzania tapicerki.

Warto pamiętać, że odkurzacze, choć nie różnią się zbytnio wyglądem, to różnią się jakością i to nią trzeba kierować się podczas zakupu. Dobry odkurzacz nie tylko posłuży przez wiele lat, ale także nie utraci swojej pierwotnej funkcjonalności i nie zacznie sprawiać problemów podczas obsługi. Liczy się nie tylko wydajny silnik oraz moc ssąca, ale także technologia, która pozwala na szybkie i efektywne sprzątanie oraz oddychanie czystym powietrzem, dzięki zastosowaniu wysokiej jakości, nowoczesnych systemów filtrów.

Materiał partnera