oswietlenie led przemyslowe park ulica lampy led

Oświetlenie LED w zastosowaniach zewnętrznych

Może się wydawać, że oświetlenie LED znajduje zastosowanie wyłącznie wewnątrz budynków. Nic bardziej mylnego! Nowoczesne oświetlenie LED-owe ma bardzo szerokie zastosowanie również na zewnątrz. Możemy je zastosować na ulicach, w parkach, parkingach, na stacjach paliw i w różnego rodzaju innych obiektach. Co warto wiedzieć o oświetleniu LED, które wykorzystuje się na zewnątrz? O tym poniżej!

Oświetlenie na ulicy

Trudno wyobrazić sobie w dzisiejszych czasach wieczorne przejście ulicą, która nie jest oświetlona. Podstawowym zadaniem oświetlenia ulicznego jest zapewnienie widoczności, a co za tym idzie –  bezpieczeństwa – zarówno dla pojazdów, jak i osób poruszających się pieszo. W przypadku oświetlenia ulic istnieje zasada mówiąca o tym, że światło powinno być kierowane bezpośrednio na konkretne miejsce. Pozwoli to uniknąć problemu oświetlania okien mieszkańców czy kierowanie światła w stronę nieba. W okresie jesienno-zimowym lampy na ulicach są włączone bardzo długo, ponieważ mamy wówczas bardzo mały dostęp do światła słonecznego. Oświetlenie uliczne powinno być więc dobrane pod kątem ekonomicznym, dlatego lampy uliczne LED są świetnym rozwiązaniem. Umożliwiają ogromną oszczędność w porównaniu do klasycznych lamp stosowanych na ulicach. Poza oszczędnością, oświetlenie LED charakteryzuje się wysoką jakością dawanego świata. Barwa światła nie męczy również ludzkich oczu, a lampy są bardzo odporne na zniszczenie.

Oświetlenie na parkingach

Parking jest miejscem, na którym odpowiednie oświetlenie jest koniecznością. Nietrudno sobie wyobrazić, czym mogłoby się skończyć wjeżdżanie i wyjeżdżanie pojazdów bez oświetlenia. Parking powinien być miejscem maksymalnie bezpiecznym, a jego osprzętowanie powinno niwelować stłuczki, otarcia czy wypadki. Oświetlenie parkingowe umożliwia bezpieczne poruszanie się pojazdów, ale również pieszych przechodzących przez parking. Światło na parkingu powinno także ułatwiać orientację, rozpoznanie auta czy identyfikację przeszkód w trakcie wjazdu i wyjazdu. Istotną cechą oświetlenia parkingowego jest jego równomierny rozkład, który nie może w żaden sposób oślepiać. Idealnym rozwiązaniem dla parkingów są lampy LED, które są ekonomiczne, ekologiczne, łatwe w konserwacji i wytrzymałe na zmienne warunki atmosferyczne. Oświetlenie LED wysokiej jakości możemy dostać u dobrych dostawców, takich jak Przemysłowe Lampy LED.

Oświetlenie w parkach i skwerach

Podobnie jak w przypadku ulic, parki i skwery są miejscem, w którym oświetlenie jest niezbędnym elementem zapewniającym widoczność i bezpieczeństwo. Wiele osób korzysta z parków również po zmroku, a także wybierając się, chociażby na spacer późnym popołudniem w okresie jesienno-zimowym, gdy nie możemy liczyć na dostęp do światła słonecznego. Trudno sobie wyobrazić korzystanie z ciemnego parku i łatwo się domyślić, że wówczas byłoby to miejsce wprost idealne dla różnego rodzaju przestępców. Wedle przepisów w parkach i skwerach powinny być oświetlone ścieżki, co umożliwia bezpieczne i komfortowe poruszanie się po nich. Oświetlenie w parku powinno być wystarczające, aby móc zidentyfikować twarze innych osób, ale jednocześnie nie może być oślepiające. Względy ekonomiczne wpływają na to, że natężenie światła w parkach jest dość niskie, a niekiedy jest ono po pewnej godzinie jeszcze bardziej obniżane. Dlatego też warto postawić na ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie, czyli lampy LED.

Materiał partnera