Nowoczesny system sprzedażowy

Najważniejsze cechy nowoczesnego systemu kasowego

Sprawna i szybka obsługa sklepów, punktów gastronomicznych czy magazynów nie byłaby możliwa bez systemów kasowych. Na system sprzedażowy składa się cała infrastruktura. To nie tylko oprogramowanie, ale również drukarki fiskalne, terminale płatnicze, szuflady kasowe i inne urządzenia. Nowoczesny system kasowy powinien więc nadążać za potrzebami, oferując rozbudowane, a jednocześnie intuicyjne rozwiązania.

Każdy przedsiębiorca prowadzący sprzedaż towarów lub dostawę usług ma obowiązek rejestrowania sprzedaży. W przypadku wyboru systemu kasowego nie chodzi wyłącznie o dostosowanie się do obowiązujących przepisów – nowoczesne rozwiązania umożliwiają także komfortową pracę kasjera. A także sprawniejsze działanie całego przedsiębiorstwa. Zwłaszcza, jeśli możliwe jest zebranie wszystkich danych na temat przychodów, rozchodów, produktów, stanów magazynowych, działaniach pracowników i raportów w jednym miejscu – a to właśnie umożliwiają nowoczesne systemy sprzedażowe.

Prosta i intuicyjna obsługa i pełna dowolność konfiguracji

Szkolenie nowego pracownika nie jest zadaniem łatwym. Konieczne jest bowiem przyswojenie dużej ilości informacji oraz nauczenie się zasad funkcjonowania firmy. Prosty i intuicyjny system kasowy umożliwia skrócenie czasu szkolenia – nie trzeba poświęcać wielu godzin na wytłumaczenie sposobu działania. Jest to również duże udogodnienie dla pozostałych pracowników – jeśli nie muszą skupiać się na skomplikowanych operacjach niezbędnych do zarejestrowania danych sprzedażowych, mają więcej czasu na wykonywanie innych zadań. Nieskomplikowana instalacja i konfiguracja pozwala na umieszczenie systemu w dowolnym miejscu, bez konieczności wsparcia technicznego – a tym samym umożliwia szybsze rozpoczęcie pracy.

Choć systemy sprzedażowe oraz możliwości ewidencjonowania są podobne, to jednak każdy biznes działa na swój niepowtarzalny sposób. Z tego względu nowoczesne systemy kasowe powinny uwzględniać różne potrzeby. Personalizacja systemu sprzedaży umożliwia dowolne tworzenie ewidencji towarów, kontrahentów, edycję paragonów, wystawianie i wysyłanie faktur. Ułatwi również tworzenie raportów kasjerskich i asortymentowych.

Prawidłowe działanie nawet podczas przerwy w dostawie internetu lub zasilania

System kasowy musi działać przez cały czas, nawet w przypadku wystąpienia krótkotrwałych i nieprzewidzianych przerw. Nagłe wyłączenie mogłoby spowodować utratę danych i konieczność wprowadzenia ich na nowo. Nowoczesne systemy umożliwiają pracę nawet w przypadku, kiedy zostaną pozbawione dostępu do internetu lub zasilania. Jest to szczególnie istotne, jeśli system kasowy łączy się z urządzeniami zewnętrznymi, takimi jak drukarki fiskalne czy terminale płatnicze. Wyłączenie jednego urządzenia może zakłócić pracę całego systemu, a tym samym konieczność zawieszenia sprzedaży i możliwe straty finansowe.

Integracja z chmurą i kopia elektroniczna

W przypadku systemów kasowych i sprzedażowych niezwykle istotne jest chronienie danych przed ich utratą. Nowoczesne systemy wykorzystują możliwości, jakie dają chmury obliczeniowe oraz nośniki elektroniczne – dzięki temu dane znajdują się nie tylko bezpośrednio na urządzeniu, ale również na zewnętrznych dostępach. Dzięki integracji z chmurą możliwe jest nadzorowanie wykonywanych działań z dowolnego miejsca na świecie. Przedsiębiorca może w ten sposób nadzorować działania nawet wielu punktów sprzedażowych jednocześnie. W chmurze przechowywane są wszelkie niezbędne informacje dotyczące sprzedaży, produktów, stanów magazynowych, czy działań pracowników. Dzięki przesyłowi elektronicznemu możliwe jest również  wysyłanie raportów i pozostałych danych bezpośrednio do CRK. Kopia elektroniczna zapisana na zewnętrznym nośniku pamięci umożliwia bezpieczne przechowywanie danych, a także ich wydrukowanie lub przesłanie do programu komputerowego.

Poszukując idealnego systemu kasowego warto zwrócić uwagę na asortyment dostępny w sklepie Abba1. Nowoczesne i innowacyjne rozwiązania dostępne w ofercie sprawdzą się w przypadku każdego biznesu – niezależnie od tego, czy jest to mały, mobilny punkt handlowy, gastronomiczny lub usługowy, czy wielkopowierzchniowy sklep lub magazyn.

Materiał partnera