Lampy LED dla rolnictwa

Oświetlenie LED posiada wiele zalet i coraz częściej wypiera tradycyjne źródła światła w różnych gałęziach przemysłu. Rozwiązania oparte na technologii LED trafiają do magazynów, na hale produkcyjne, a nawet na parkingi i ulice. Jak się okazuje, oświetlenie tego typu jest również coraz częściej wykorzystywane w rolnictwie. Czym dokładnie charakteryzują się lampy LED dla rolnictwa?

Zalety lamp LED dla rolnictwa

Nie da się ukryć, że główną zaletą technologii LED jest jej wysoka energooszczędność. Zużycie prądu przez lampy LED jest o wiele mniejsze niż w przypadku tradycyjnego oświetlenia, np. halogenowego. Ma to istotne znaczenie właśnie w rolnictwie, gdzie wykorzystanie oświetlenia odbywa się na dużą skalę, w związku z czym tak ważne jest tu stosowanie technologii generujących oszczędności. Warto przy tym zaznaczyć, że diody LED wyróżniają się również długą żywotnością i nie trzeba ich wymieniać tak często, jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnych żarówek. Przy tak intensywnym użytkowaniu oświetlenia, jak to jest w przypadku branży rolniczej, koszty inwestycji w energooszczędne i wysoce wydajne lampy LED szybko się zwracają.

Nie bez znaczenia dla sektora rolniczego jest również jakość oświetlenia LED. – Mówi specjalista z firmy MTLed oferującej lampy LED dla przemysłu. – Lampy LED świecą pełną mocą od razu po włączeniu i mogą emitować światło o szerokim zakresie mocy, przyjazne dla wzroku i nie powodujące zmęczenia. Doskonale oświetlają teren i czynią pracę w polu sprawną i bezpieczną bez względu na porę dnia.

Wytrzymałe oprawy z wysokiej jakości materiałów są przy tym odporne na wstrząsy, pył, wodę i inne szkodliwe czynniki. Znakomicie radzą więc sobie w trudnych warunkach w gospodarstwach rolnych.

Zastosowanie lamp LED w rolnictwie

Energooszczędność, duża moc strumienia światła i wytrzymałość opraw – wszystko to sprawia, że oświetlenie LED znajduje wiele zastosowań w rolnictwie. Stanowi ono znakomitą i coraz częściej wybieraną alternatywę dla tradycyjnych halogenów, które zużywają znacznie więcej prądu i emitują światło gorszej jakości. Lampy LED są więc instalowane jako oświetlenie robocze na rolniczych maszynach i pojazdach terenowych oraz specjalnych, a także ciężarowych, w tym np. na ciągnikach, traktorach czy kombajnach, które często wykonują prace po zmroku. Jeśli chodzi o lampy dla rolnictwa LED, to mają one jeszcze jedno ciekawe zastosowanie, a mianowicie do stymulacji wzrostu roślin na plantacjach i uprawach rolnych, np. szklarniowych. Jak zatem się okazuje, technologia LED ma niebagatelne znaczenie w sektorze rolniczym.

Materiał partnera