kserokopiarka

Kserokopiarka – nieodłączny element każdego biura

Jak na razie daleko jeszcze nam do powszechnego zastąpienia dokumentu papierowego wyłącznie cyfrowym zapisem. Tzw. papierologia ma się całkiem dobrze i można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że nieprędko się to zmieni. Świadczy o tym chociażby przeogromna ilość wszelkiego rodzaju nowych regulacji prawnych wprowadzanych zarówno przez ustawodawcę, jak i przez różne inne państwowe urzędy. Chcąc nie chcąc musimy „przerabiać” w biurach naszych firm, urzędów i instytucji całą masę przeróżnych dokumentów.

Podstawowe narzędzia w nowoczesnym biurze

Pozostawmy jednak na boku sprawy związane z dokuczliwym dla wszystkich i niepohamowanym rozrostem biurokracji i zajmijmy się tym, co awizujemy w tytule naszego artykułu, a mianowicie kserokopiarkami. Oczywiście tak, a nie inaczej sformułowany tytuł potraktujmy jedynie jako hasło wywoławcze do zastanowienia się nad tym, czym i jakim sprzętem powinno dysponować nowocześnie zorganizowane biuro. O samych kserokopiarkach powiemy nieco więcej w dalszej części naszego tekstu.

Musimy zacząć od określenia czynności jakie w typowym biurze są wykonywane. Mamy więc tutaj: pisanie lub przepisywanie dokumentów oraz ich wydawanie, przesyłanie, kopiowanie, powielanie, skanowanie, porządkowanie i archiwizowanie, prowadzenie rozmów telefonicznych, organizowanie telekonferencji, konferencji i narad, przyjmowanie interesantów, opłat,  wniosków i zgłoszeń, przygotowywanie różnorodnych analiz; moglibyśmy tutaj z pewnością dorzucić jeszcze wiele innych pozycji. Oczywiście są mniejsze i większe biura, jedne bardziej, inne mniej rozbudowane, lecz w każdym z nich możemy natrafić na meble biurowe, komputery i akcesoria komputerowe, telefony, skanery, faksy, bindownice, laminatory oraz wspomniane już wcześniej kserokopiarki. W żadnym biurze rzecz jasna, nie może zabraknąć tak prozaicznych rzeczy, jak artykuły do pisania, papier, zeszyty, bloki, koperty, długopisy itp.

Jeśli chodzi o kserokopiarki, to opowiemy o nich, korzystając z wiadomości, którymi na ich temat podzielili się pracownicy firmy BIURIMEX z Leszna.

Bez kserokopiarki ani rusz

Nietrudno wyobrazić sobie firmy lub urzędy, których działalność wymaga, wśród wszystkich innych spraw, prowadzenia obszernej korespondencji z większą grupą klientów, współpracowników, kooperantów, podwykonawców. Załatwienie pewnych formalności w wielu licznych urzędach wymaga przedłożenia do wglądu jakichś dokumentów, które muszą zostać skopiowane. W takich to sytuacjach okazuje się, jak przydatnym i potrzebnym narzędziem staje się kserokopiarka. Prawdę mówiąc, trudno dzisiaj znaleźć biuro, które w takie urządzenie nie było wyposażone. Ktoś mógłby powiedzieć, że przecież istnieją drukarki i skanery, przy których pomocy też można powielać różne dokumenty. Owszem, jest to możliwe, jednakże kserokopiarki mają o wiele większe wydajności i szybkości działania i przy ich użyciu można kopiować i druki i pisma w setkach egzemplarzy z olbrzymią prędkością. Współczesne laserowe kserokopiarki drukują dokumenty w kolorze i w różnej skali, potrafią adresować koperty, mogą wysyłać faksy, jednym słowem zastępują kilka różnych urządzeń. Bardzo ciekawą funkcją najnowocześniejszych kserokopiarek jest możliwość udostępniania określonych druków wyłącznie uprawnionym użytkownikom po podaniu odpowiedniego hasła, pinu, karty, czy nawet po odczycie linii papilarnych.

Materiał partnera