Kable USB do smartfona

Kable i przewody, które ułatwią korzystanie ze smartfona

Właściwy kabel do smartfona powinien być wytrzymały i umożliwić łatwe użytkowanie. Nieodpowiednie przewody mogą dostarczyć wielu problemów. Warto także pamiętać, że jest to jedno z najistotniejszych akcesoriów, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania smartfona. Kable do ładowania typu A,B, czy też C ułatwią ładowanie telefonu oraz korzystanie z niego w różnych miejscach. Jakie rodzaje kabli do telefonu wyróżniamy?

Rodzaje kabli do smartfonów

Mówiąc o kablu do telefonu, zwykle ma się na myśli kabel USB. To jednak ogólna nazwa dla wielu różnych elementów. Kabel USB jest złączem umożliwiającym przewodnią komunikację między urządzeniami. Do najpopularniejszych typów wtyczek USB zalicza się USB typu A, USB typu B, w tym micro USB, USB typu C i złącze Lightning. Pierwszy typ o charakterystycznym, prostokątnym i podłużnym kształcie. Wykorzystywany przede wszystkim w laptopach i ładowarkach sieciowych do smartfonów. Micro USB typu B ma natomiast bardziej kwadratowy kształt ze ściętymi górnymi rogami. Taki rodzaj wejścia posiada większość urządzeń cyfrowych na Androidzie, które są dostępne na rynku. To popularny i uniwersalny typ złącza, które występuje w większości kabli do telefonu.

Kable do telefonu USB C powstały z myślą o ujednoliceniu portów i eliminacji kłopotów z wpięciem kabla. Mają podłużny kształt z zaokrąglonymi rogami. Wtyczka jest krótka, wąska, cienka i symetryczna. Można więc ją bez problemu wetknąć do portu, bez względu na to, którą stroną jest obrócona. Uniwersalność powoduje, że ostatnio zyskała dużą popularność, w związku, z czym coraz częściej zastępuje wszystkie dotychczasowe kable. Złącze typu C pozwala także przesyłać pliki audio, wideo i ładować urządzenia o większym zapotrzebowaniu na moc. Złącze Lightning stworzone przez Apple znacznie różni się  od pozostałych typów złącz USB, ponieważ  ma wtyczkę o zupełnie innym kształcie – jest płaskie i smukłe. Współgra tylko z urządzeniami Apple – iPhone, iPad oraz iPod.

Jak wybrać kabel do smartfona?

Wybierając właściwy kabel do telefonu, warto zwrócić uwagę na jego oba końce. Z jednej strony będzie tradycyjne, podłużne złącze USB typu A, ale z drugiej jest już więcej rozwiązań. Warto więc upewnić się, która końcówka pasuje do danego modelu smartfona. Wiele osób decyduje się na zakup takich elementów w sklepie internetowym Super Shield, który w wyszukiwarce online oferuje opcję filtrowania produktów, tak aby szukać tylko kabli z interesującą nas końcówką. Warto także zwrócić uwagę na długość kabla, od której zależy komfort użytkowania z większej odległości. 

Materiał partnera