podkladka pod mysz

Jakie podkładki pod mysz są najbardziej ergonomiczne?

Jednym z najczęściej występujących problemów u użytkowników komputera jest boląca ręka od sterowania myszką. Dzieje się tak z powodu niewłaściwego doboru sprzętu oraz akcesoriów. Można temu zaradzić poprzez przyjęcie prawidłowej postawy, zakup odpowiedniego kontrolera oraz ergonomiczną podkładkę pod niego. Te kilka aspektów spowoduje, że kończyna nie będzie się tak szybko męczyć.

Skąd pojawia się ucisk w ręce podczas korzystania z komputera?

Najczęściej ból, który pojawia się podczas korzystania z komputera, spowodowany jest niewłaściwie przyjętą postawą. Ręka, która służy do obsługi myszki, opiera się na kancie biurka, w wyniku czego krew nie dociera do dłoni i następuje jej odrętwienie.

Dlatego zaleca się, aby podczas obsługi komputera na biurku opierać się całym łokciem, a nie przedramieniem. Taka postawa spowoduje, że kończyna wytrzyma o wiele dłużej w bezruchu. Krew będzie ciągle krążyć, przez co dłoń oraz palce przestaną drętwieć.

Jaką myszkę do pracy przy komputerze wybrać?

Duże znaczenie dla ergonomii pracy ma także wybór odpowiedniego sprzętu. Na rynku dostępnych jest wiele modeli myszek. Niektóre z nich powstały z myślą o maksymalnym komforcie pracy. Jednak znakomita większość wygląda podobnie i różni się od siebie jedynie liczbą przycisków. Dla graczy powstały nawet modele z obciążnikami, które można w dowolny sposób modyfikować.

Jednak najbardziej ergonomiczne myszki mają skierowane przyciski pod kątem, aby w jak najmniejszym stopniu naciągać dłoń w nadgarstku. Charakteryzuje je wychylenie o około 45 stopni. Na początku może wystąpić problem w jej prowadzeniu po podkładce, jednak jeśli ręka się przyzwyczai, kończyna będzie układała się w naturalny, anatomiczny sposób i dłuższa praca nie będzie już tak męczyć dłoni.

Jaką podkładkę pod mysz wybrać?

Sporą rolę dla ergonomii ręki pełni także podkładka pod mysz. Decydując się na zakup, warto wybrać taką, która wyposażona jest w poduszkę na nadgarstek. Uniknie się wtedy opierania całej kości na stole, w wyniku czego ręka będzie się mniej męczyć.

Producent podkładek TiK w swojej ofercie ma podkładki pod mysz, które można zamówić w wielu wersjach. Każdy z ich wyrobów jest produkowany w Polsce. Podkładki wykonane są z trwałych elementów, dzięki czemu będą służyć przez długi czas.

Materiał partnera