etui pancerne na telefon

Jak zabezpieczyć telefon przed upadkiem z wysokości?

Rozwój technologiczny telefonów spowodował, że ekrany stały się coraz większe. Aktualnie dla wielu modeli standardem jest przekątna 6 lub 7 cali. To oczywiście sprawia, że stały się one znacznie bardziej podatne na pęknięcia związane z upadkiem z wysokości. Naprzeciw temu problemowi wychodzą nowoczesne etui ochronne, które zmniejszają ryzyko uszkodzeń w trakcie uderzenia.

Etui na telefon – prosty sposób minimalizowania uszkodzeń

Niestety, choć producenci prześcigają się w tworzeniu rozwiązań, których zadaniem jest minimalizowanie uszkodzeń telefonów związanych z upadkiem, to problem ten wciąż dotyka wielu użytkowników. Jest to związane z faktem, że urządzenia te przejmują coraz więcej funkcji, w efekcie czego, coraz częściej są wykorzystywane. Szczególnie często dochodzi do uszkodzeń w trakcie robienia zdjęć, gdy telefon przypadkowo wymsknie się z dłoni.

Istnieją różne rodzaje etui na telefon, które charakteryzuje inna wytrzymałość. Najprostsze modele wykonane są w całości z jednego materiału, którego zadaniem jest amortyzowanie wstrząsów, które towarzyszą upadkowi. W przypadku niewielkich wysokości, gdy telefon spada obudową do dołu, jest to rozwiązanie wystarczające.

Znacznie lepsze parametry ochronne mają etui pancerne. Są one tworzone kompozytowo i składają się z różnych warstw. Część wewnętrzna ma za zadanie amortyzować wstrząsy, by w możliwie najmniejszy sposób wpłynęły one na telefon. Natomiast część zewnętrzna wykonana jest z materiałów o wysokich parametrach wytrzymałościowych (np. poliwęglany), dzięki czemu przyjmuje na siebie impet uderzenia oraz redukuje występowanie odkształceń.

Dystrybucją etui na telefon zajmują się firmy wyspecjalizowane w ich sprzedaży, takie jak Smart Vision z Warszawy.

Szkło ochronne – idealne zabezpieczenie ekranu i kamery

Oprócz odpowiedniego etui warto też zaopatrzyć się w szkło ochronne. Pęknięcia ekranu to jeden z najczęstszych problemów użytkowników smartfonów, a stosunkowo łatwo mu zapobiec. Zwłaszcza że praktycznie wszystkie nowoczesne modele mają zintegrowaną matrycę i wymiana ekranu wiąże się z wysokimi kosztami naprawy.

Na rynku można znaleźć zarówno szkła hartowane, które charakteryzuje wysoka odporność na zarysowania, jak i szkła hybrydowe, które dodatkowo przeciwdziałają odkształcaniu ekranu. Należy również mieć na uwadze, żeby zabezpieczając telefon przed uszkodzeniem, nie pominąć ochrony obiektywu. Szkło w nim zawarte jest wyjątkowo wrażliwe na uderzenia, dlatego są dostępne specjalne szkła ochronne przeznaczone również do nich.

Materiał partnera