regulowane uchwyty do telewizora

Jak wybrać odpowiedni uchwyt do telewizora?

Zawieszenie telewizora na ścianie to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się w niemal każdym pomieszczeniu. Nie tylko wpływa to na komfort oglądania, ale również zabezpiecza przed dostępem dzieci do ciężkiego i wielkiego sprzętu elektronicznego. Przy dopasowaniu i wyborze wieszaka do mocowania należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Czym kierować się podczas zakupu uchwytu na telewizor LCD? Podpowiadamy.

Uchwyt do telewizora a parametry urządzenia

Przede wszystkim kupując uchwyt LCD, trzeba wziąć pod uwagę wielkość oraz wymiary sprzętu. Niezależnie od jego rodzaju, każdy powinien być dostosowany do telewizora pod względem przekątnej jego ekranu, tak, aby mieć pewność, że wieszak stabilnie go utrzyma. Nie bez znaczenia pozostaje waga urządzenia, która musi wpasowywać się w dopuszczalne obciążenie konkretnego mocowania.

W związku z tym uchwyty do LCD, LED oraz plazmy ze sklepu DK-SHOP dostępne są w wariantach kompatybilnych do telewizorów o wadze 35, 50, a nawet 75 kg. Dodatkowo mogą być one przeznaczone do zainstalowania ekranów o przekątnej od 10’ do 75’.

Standardy VESA a wieszak do telewizora

Kolejną kwestią dotyczącą zakupu uchwytu pod telewizor jest wybór standardów VESA. Są to ustandaryzowane rozkłady śrub montażowych stosowane w monitorach LCD. Aby dobrać odpowiedni standard, możemy zarówno znaleźć wymiary w instrukcji sprzętu, jak i zmierzyć odległości między czterema punktami. Pierwsza liczba standardu VESA, np. 200×200 mm oznaczać będzie odległość między górnym a dolnym otworem mocującym, z kolei druga to odległość między pierwszym i ostatnim otworem w tym samym rzędzie.

Materiał wykonania uchwytu do TV

Duże znaczenie ma również tworzywo wieszaka, które powinno wyróżniać się jak najwyższą wytrzymałością. Uchwyty do telewizora w DK-SHOP powstają wyłącznie z dobrej jakości materiałów posiadających certyfikaty wytrzymałości RoHS i UL, które gwarantują równomierne rozłożenie ciężaru sprzętu i jego trwałe utrzymanie. Poza tym wieszaki występują w różnych odcieniach kolorystycznych, dzięki czemu z powodzeniem wpasują się w każdą aranżację wnętrza.

Jaki rodzaj uchwytu do telewizora wybrać?

Najczęściej wybieranym mocowaniem do tv są modele z możliwością regulacji, która w dużym stopniu zwiększa komfort oglądania ulubionych filmów. W zależności od wybranego modelu regulowane uchwyty do telewizora charakteryzują się regulacją poziomą 90, 120 lub 180 stopni prawo-lewo i regulacją kąta nachylenia 20-15 stopni. W efekcie umożliwia to zawieszenie sprzętu w narożniku pomieszczenia.

Materiał partnera