Elektronarzędzia na budowach. Przegląd rozwiązań

Chociaż praca na budowie kojarzy nam się głównie z ciężkim sprzętem i ciężkimi maszynami, równie ważne na placu budowy są elektronarzędzia. Usprawniają i przyspieszają pracę, czyniąc ją bardziej komfortową. Do wyboru mamy elektronarzędzia zasilane akumulatorem lub kablem sieciowym. Zaletą pierwszych jest mobilność, wadą mniejsza moc od tych, zasilanych kablem sieciowym. Które zatem elektronarzędzia są najbardziej popularne na budowach?

Rozpoczynając budowę domu, możemy albo zaopatrzyć się w elektronarzędzia w markecie budowlanym, inwestując w nie sporą kwotę pieniędzy, lub wypożyczyć je z wypożyczalni sprzętu budowlanego. Bez względu na to, którą formę wybierzemy, warto sprawdzić, które elektronarzędzia okażą się niezbędne.

Wiertarka

Podstawowe elektronarzędzie na budowie. Służy do wiercenia, rozwiercania oraz pogłębiania otworów. Przyda się do mieszania zapraw betonowych oraz gipsowych. Wybierając to narzędzie zwracajmy uwagę na jego moc, moment obrotowy, możliwość regulacji oraz dodatkowe wyposażenie.

Szlifierka stołowa i kątowa

Szlifierka stołowa jest niezbędna podczas prac budowlanych. Szybko naostrzy narzędzia, zeszlifuje oraz usunie zadziory. Równie dobrze posłuży do wykańczania elementów drewnianych, co metalowych.

Z kolei szlifierka kątowa będzie miała nieco szersze zastosowanie. Nie tylko bowiem zeszlifuje oraz zetnie metal, beton oraz inne twarde materiały, lecz również będziemy mogli wykorzystać ją do polerowania, złuszczania farb, szczotkowania oraz czyszczenia niemal wszystkich powierzchni.

Szlifierki kątowe renomowanych, światowych producentów wypożyczymy w największej w Polsce wypożyczalni materiałów budowlanych Ramirent.

Pilarka

Na budowie nie powinno zabraknąć pilarki, czyli piły łańcuchowej. Dzięki niej przetniemy każdy rodzaj drewna, sklejkę oraz płyty wiórowe. Do wyboru mamy trzy rodzaje tego narzędzia:

  • spalinowe
  • elektryczne
  • akumulatorowe

Pilarki spalinowe to urządzenia o największej mocy, wydajności i funkcjonalności. Z kolei elektryczne i akumulatorowe charakteryzują się mniejszą mocą i nadają się do cięcia mniejszych elementów.

Przecinarka

Na koniec warto wspomnieć o przecinarce, służącej do przecinania różnego typu materiałów budowlanych. Narzędzie to okazuje się niezbędne podczas prac budowlanych, głównie ze względu na fakt, iż jest w stanie przeciąć nawet najbardziej nietypowe materiały, takie jak metalowe i miedziane rury, kafelki, beton, drewno, płyty drewnopodobne, plastik.

Materiał partnera