baterie

Do czego służą pakiety bateryjne?

Rosnące zapotrzebowanie na energię wymusza pewne zmiany w dziedzinie produkcji baterii i akumulatorów. Bardzo praktycznym rozwiązaniem, które sprawdza się m.in. w pojazdach elektrycznych, elektronarzędziach, systemach alarmowych czy urządzeniach medycznych, jest zastosowanie pakietów bateryjnych. Na czym ono polega i jakie są jego zalety? Gdzie można zaopatrzyć się w pakiety bateryjne? Przekonaj się sam, czytając nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury.

Zalety pakietów bateryjnych

Pakiet bateryjny to zestaw baterii bądź pojedynczych ogniw akumulatora. Pomiędzy poszczególnymi elementami pakietu zapewniona jest przewodność elektryczna, ale zestaw jest całkowicie bezpieczny w użytkowaniu – ze względu na obecność czujnika temperatury. Pakiety bateryjne mają wiele zalet, do których można zaliczyć:

  • dostępność na rynku,
  • możliwość montażu zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz urządzeń elektrycznych,
  • korzystna proporcja ceny do jakości.

Warto również zauważyć, że pakiety bateryjne są poddawane recyklingowi, a ich produkcja nie wymaga dużych nakładów – jest szybka i łatwa.

Zastosowanie pakietów bateryjnych

Powyższe cechy pakietów bateryjnych pokazują, że można je zastosować w różnego rodzaju sprzętach elektronicznych. Należą do nich:

  • pojazdy elektryczne,
  • urządzenia medyczne,
  • urządzenia wojskowe,
  • elektronarzędzia,
  • sprzęt pomiarowy,
  • oświetlenie awaryjne,
  • systemy alarmowe.

Jak widać na powyższych przykładach, omawiane zestawy znajdują zastosowanie zarówno w rowerach elektrycznych, łodziach i dronach, jak i defibrylatorach oraz kosiarkach lub sekatorach ogrodniczych.

Gdzie można kupić pakiety bateryjne?

Producenci pakietów bateryjnych oferują szeroką gamę ogniw, projektowanych często na specjalne zamówienie klienta – w dowolnej konfiguracji i do zastosowania według uznania. Przykładowo – w ofercie firmy EMU znajdują się ogniwa marki Europower wykonane w technologii litowo-jonowej i niklowej (LiFePO4, Li-Po, Li-ion, Li-Co oraz Ni-MH), we wszystkich standardowych wymiarach i pojemnościach od 200 do 4500 mAh, zarówno cylindryczne, jak i pryzmatyczne.

Pakiety bateryjne są projektowane według rodzaju napięcia, mocy baterii oraz czasu pracy ogniw. Oczywiście wszystko odbywa się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i przepisów prawa, które obowiązują w danej chwili. Zestawy przed trafieniem do klienta są również testowane w specjalistycznym laboratorium. Dzięki temu użytkownicy mają gwarancję ich niezawodności i bezpieczeństwa.

Materiał partnera