przegrywanie kaset VHS

Czy da się skopiować zawartość kaset VHS na inny nośnik?

Czasy świetności kasety VHS mają już dawno za sobą. Jednak nadal w wielu domach znajdują się te nośniki. Zapisano na nich ważne uroczystości, niezwykłe wydarzenia i wspaniałych ludzi. Same kasety ulegają zniszczeniu, czas nie jest dla nich łaskawy. Obraz traci na jakości, co jest zjawiskiem nieodwracalnym. Warto rozważyć zapisanie filmu uwiecznionego na VHS na innym nośniku. Sprawdź, jak to zrobić!

Profesjonalne przegrywanie kaset VHS – jak to działa?

Przegranie kaset VHS jest sposobem na utrwalenie cennych pamiątek. Profesjonalne firmy są w stanie dokonać tego, a co więcej, poprawią dźwięk i obraz na nowym nośniku. Często przegrywają one wskazane nagranie na komputer i poddają je obróbce wideo oraz audio, z wykorzystaniem odpowiedniego programu.

Stosowane tu rozwiązania technologiczne pozwalają ponadto na usunięcie pustych bądź uszkodzonych fragmentów filmu, ale również na dodanie tytułów oraz podzielenie materiału.

Należy pamiętać, że z nagrania bardzo niskiej jakości nie uda się stworzyć wysokiej jakości kopii DVD, jednak zawsze będzie się ona cechowała wyższą jakością niż zapis źródłowy. Nowy film będzie się ponadto charakteryzował:

  • ulepszonym kontrastem i jasnością,
  • korektą kolorów,
  • korektą uszkodzonych fragmentów,
  • korektą głosu,
  • możliwością wyszukania poszczególnych fragmentów, dzięki podzieleniu nagrań na odrębne utwory,
  • znacznikami w obrębie poszczególnych utworów,
  • wprowadzeniem tytułów dla każdego utworu.

Co jest ważne w procesie przegrywania filmów z kaset VHS?

Warto pamiętać, że nagrania na kasetach z każdym kolejnym rokiem tracą na jakości. Zwlekanie z przegraniem zawartości kasety VHS na inny, bardziej nowoczesny nośnik może uniemożliwić taką operację, a przez to spowodować bezpowrotną utratę cennych wspomnień.

Jak wskazują specjaliści firmy DOTBROS, film z kasety VHS można przegrać na płytę DVD, kartę pamięci, pendrive i inne nośniki. To nie tylko sposób na odzyskanie nagrań sprzed lat, ale również na znaczące poprawienie komfortu oglądania.

Specjaliści korzystają z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Zastosowanie znajdują tu magnetowidy montażowe oraz wysokiej klasy konwertery analogowo-cyfrowe i profesjonalne nagrywarki stacjonarne, które umożliwiają uzyskanie nagrań wysokiej jakości.

Urządzenia te są wyposażone w automatyczny system poprawy jakości oraz korekcji obrazu, które m.in. stabilizują drgania na taśmie, gwarantują separację oraz odwzorowanie barw, a także wyostrzenie krawędzi obrazu. Poprawieniu ulega również dźwięk, a szumy są redukowane.

Materiał partnera