Części zamienne do pomp. Gdzie ich szukać?

Intensywna eksploatacja pomp przemysłowych prowadzi nieuchronnie do zużywania się ich poszczególnych elementów. Nawet najdrobniejsze usterki wymagają natychmiastowej naprawy, gdyż działanie nie do końca sprawnej pompy może prowadzić do jej poważniejszych uszkodzeń. Podpowiadamy, gdzie szukać dobrych części zamiennych do pomp w przystępnych cenach.

Używana pompa, która działa jak nowa

Wszystkie układy przemysłowe wymagają stałej kontroli i troskliwej konserwacji, ta sama zasada dotyczy więc również zestawów pompowych. Kiedy zachodzi potrzeba przeprowadzenia prac konserwacyjnych lub naprawy pompy, konieczny okazuje się zakup odpowiednich części zamiennych.

Bez względu na to, czy przedsiębiorca zleca naprawę pompy specjaliście z zewnątrz, czy też powierza ją mechanikowi zakładowemu, celem takich działań jest zawsze przywrócenie urządzeniu jego oryginalnych właściwości. Po wymianie części pompa powinna pracować sprawnie przez jak najdłuższy czas, a wszelkie spadki wydajności są niedopuszczalne. Dlatego ważne jest nie tylko to, by pompą zajął się doświadczony fachowiec, ale też aby używać wyłącznie najlepszych jakościowo części.

Niestety, z dostępnością do części zamiennych bywa różnie, zwłaszcza kiedy zależy nam na produktach oryginalnych. Sprowadzanie poszczególnych elementów z zagranicy jest bardzo kosztowne, o czym warto pamiętać jeszcze przed zakupem pompy. Właśnie dlatego dobrym pomysłem jest kupowanie zestawów pompowych od krajowych producentów, którzy zawsze będą w stanie szybko dostarczyć nam potrzebnych części.

Części zamienne od producenta

Oczywiście nawet polscy producenci korzystają często z podzespołów zagranicznych marek. Przykładem może być firma FluidControl sp. z o. o. z siedzibą w Katowicach. Głównym obszarem działalności spółki jest produkcja zestawów hydroforowych na bazie urządzeń z katalogów światowych liderów przemysłu pompowego, takich jak Lowara, Danfoss czy TURCK. Jednocześnie firma posiada autoryzowany serwis produktów Xylem i świadczy tego typu usługi na terenie całej Polski.

Bliska współpraca z zagranicznymi wytwórcami pomp przemysłowych, posiadanie wykwalifikowanego serwisu i świetnego zaplecza technicznego sprawia, że FluidControl ma stały dostęp do najlepszych dostępnych technologii, najświeższej wiedzy, a także części stosowanych w pompach znanych marek. Szukając części zamiennych pomp Xylem, zdecydowanie warto wybrać się pod  katowicki adres firmy, bądź skontaktować z jej biurem telefonicznie lub mailem.