samochód zabawka dla dzieci

Na co zwracać uwagę, kupując samochody dla dzieci

Samochody to ukochane zabawki małych chłopców, a potem przedmiot pożądania dorosłych mężczyzn. Rynek wyrobów dziecięcych oferuje mnóstwo typów pojazdów – od drobnych „resoraków” po zaawansowane auta z akumulatorami i lakierowaną karoserią, które umożliwiają małym kierowcom prawdziwą jazdę. Na co rodzic powinien zwrócić szczególną uwagę, kupując dziecku samochód?

Samochód na akumulator dla malucha

Dzieci zawsze chcą naśladować dorosłych. Jeżdżenie samochodem nie jest tu wyjątkiem – maluchy uwielbiają być sadzane za kierownicą i udawać, że prowadzą. A gdyby tak podarować dziecku pojazd, którym naprawdę może jeździć i który jest dostosowany do jego potrzeb? Co więcej, może to być samochód wymarzonej marki!

Samochody zabawki, którymi dziecko może jeździć, to absolutny hit – mówi specjalista z hurtowni zabawek Jokomisiada. – Wydaje się, że rodzice mają z tego zakupu tyle samo frajdy, co dziecko, jeśli nie więcej. Wszystko dlatego, że te pojazdy doskonale imitują prawdziwe auta. Stanowią ich urocze, a przy tym w pełni funkcjonalne miniaturki.

Na rynku jest obecnie mnóstwo modeli elektrycznych samochodów dla dzieci, co nie ułatwia wyboru. Czym się kierować podczas zakupu pierwszego prawdziwie jeżdżącego auta dla swojej pociechy?

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze samochodu na akumulator dla dziecka?

Wybierając pojazd dla swojego malucha, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim jego wiek. Samochód dla dwulatka będzie inny niż dla czterolatka zarówno pod względem rozmiaru, jak i konstrukcji oraz – co szczególnie ważne dla bezpieczeństwa – prędkości. Im starsze dziecko, tym szybszy wóz możemy mu sprawić. Największe modele mogą udźwignąć nawet kierowcę ważącego ok. 50 kg.

To, jaką prędkość rozwinie pojazd, będzie zależało m.in. od akumulatora. Dostępne są samochody dla dzieci z jednym akumulatorem lub dwoma. Różnią się one pojemnością oraz, oczywiście, generowaną mocą. Warto zainwestować w samochód z baterią o dużej pojemności – to wydłuży radość z jazdy na jednym ładowaniu.

Mimo że samochody dla dzieci nie rozwijają zawrotnej prędkości (10 km/h to wszystko, na co je stać), nie należy pozostawiać pełnej kontroli w rękach pociechy. Dla zapewnienia sobie spokoju ducha, a dziecku bezpieczeństwa, warto sięgnąć po model wyposażony w pilot umożliwiający zdalne sterowanie – dzięki temu w awaryjnej sytuacji uchronimy dziecko przed „wypadkiem”.

Czy samochód na akumulator dla dziecka to dobry pomysł? Zdecydowanie! Dzięki niemu pociecha od najmłodszych lat oswaja się z pojazdami, mechaniką i specyfiką ruchu kołowego. Te umiejętności z pewnością przydadzą się w dorosłym życiu.