Zielone szkoły w górach

Zielone szkoły w górach. Oryginalne propozycje dla dzieci i młodzieży

Zielona szkoła różni się od zwykłej wycieczki tym, że jest powiązana z programem edukacyjnym i kontaktem z naturą. Podczas kilkudniowych atrakcji dzieci nie mają tylko się bawić, ale także uczyć i rozwijać. Dodatkowo podczas takich wyjazdów klasa może się ze sobą zintegrować. Góry to świetny wybór na zieloną szkołę, ponieważ ze względu na lokalną kulturę oraz regionalne atrakcje, można spędzić tam wyjątkowy i niepowtarzalny czas.

Dogtrekking

Paintball czy park linowy to już trochę przereklamowane atrakcje. Dzieciaki lubią poznawać nowe rzeczy i czekają na coś co ich zaskoczy. Dogtrekking to idealny pomysł. Sprawdzi się zarówno dla młodszych dzieci, jak i młodzieży. Na czym to polega?

„Dogtrekking to wędrówka w towarzystwie psa. Na początku dzieci zaznajamiają się z psami, które następnie za pomocą specjalistycznego sprzętu zostają do nich przyczepione. Uczestnicy mogą przebyć drogę spacerem, szybkim krokiem lub truchtem. Po drodze zaznajamiają się z przyrodą, podziwiają piękne widoki i budują relację z psem. Dogtrekking jest szczególnie polecany dla dzieciaków mieszkających w mieście”.   – tłumaczy ekspert z firmy Psy na biegunach.

Ruch na świeżym powietrzu jest bardzo istotny, niezależnie od wieku. Uczniowie muszą spędzać codziennie wiele godzin w szkolnych ławkach, a następnie w domu również siedzą nad książkami lub przed komputerem. Wyjazd na wycieczkę to doskonała okazja, żeby się rozruszać. Towarzystwo czworonogów na pewno zachęci do tego uczestników.

Wyjątkowy kulig, czyli psie zaprzęgi

Zabawy na śniegu to nieodłączny element każdej zielonej szkoły w miesiącach zimowych. W wielu miejscowościach znajdziemy stoki saneczkowe, śnieżne labirynty czy iglo. Oryginalną propozycją jest wyprawa psim zaprzęgiem. Jest to oficjalna dyscyplina sportowa, która zyskuje coraz większą popularność. Na początku cała grupa przechodzi szkolenie z jazdy zaprzęgiem. Następnie każdy uczestnik dostaje własne sanie i przydzielone psy. Ta atrakcja jest niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich. Całe wydarzenie można jeszcze bardziej uatrakcyjnić. Świetną propozycją są psie zaprzęgi zakończone ogniskiem w tipi. Ogromny indiański namiot i ognisko będą dodatkową frajdą, a ciepłe napoje idealnie zakończą dzień pełen wrażeń.

Psie zaprzęgi w lecie

Wybieracie się na zieloną szkołę w góry, ale latem? Nic straconego. Wyjątkowa przygoda, jaką jest wyprawa psimi zaprzęgami, jest dostępna również w wakacje. Chociaż nie ziemi nie ma śniegu, jest to możliwe. Sanki wymieniane są na specjalne przygotowany wózek na kółkach. Każdy uczestnik po wspólnej nauce i przygotowaniu zaprzęgu ma okazję stać się prawdziwym maszerem, czyli kierującym psim zaprzęgiem. Dzieci spędzają czas aktywnie na łonie natury i mają kontakt z żywym zwierzęciem, co ma charakter terapeutyczny. Jedynym minusem dla rodziców jest to, że po takich zajęciach ich dziecko będzie prosiło o własnego psa.

Materiał partnera