kredki i kartka

Zalety kredek woskowych

Kredki woskowe, które nazywamy również świecowymi to najczęściej kupowany rodzaj kredek dla dzieci. Maluchy kochają nimi malować ponieważ intensywność ich koloru dosłownie wciąga do kolorowej zabawy. Co więcej są świetnym wyborem dla dzieciaków w każdym wieku, ponieważ ich grubość, wielkość i kształt sprawiają, że dobrze lezą w małej dłoni, więc łatwo nimi malować. Jakie są jeszcze zalety kredek woskowych?

Dzieci kochają kreatywne, kolorowe zabawy, dlatego nie ma malucha, który nie ucieszy się z własnego zestawu kredek. Dla najmłodszych polecane są przede wszystkim kredki woskowe, ponieważ możemy nimi uczyć rysowania już nawet jednolatka. To doskonały zestaw małego artysty również dlatego, że kredki woskowe mają także intensywne kolory, więc maluch kochają nimi malować. Niestety czasem przekonują się o tym również nasze ściany i tapety.

Kredki woskowe są także wodoodporne, miękkie i wytrzymałe dlatego doskonale posłużą maluchom w nie zawsze spokojnym rysowaniu. I co jeszcze ważne, dobre kredki woskowe powinny mieć na tyle miękką strukturę, że łatwo oddają kolor na kartkę papieru, dlatego dziecko bez trudu może pokolorować swoje ulubione kolorowanki albo oddać się młodzieńczej pasji fantazyjnych rysunków.

Rozwiń talent swojego dziecka

Jak doradza pracownik firmy Mer-Plus: Często wydaje nam się, że kredki woskowe są nietrwałe. Pamiętamy bowiem nasze świecówki z dzieciństwa, które notorycznie się łamały. Na szczęście teraz nie musimy się już tym martwić, ponieważ producenci zadbali o to wypuszczając nawet bardzo trwałe kredki.

Co więcej na rynku znajdziemy także kredki, które nie zostawiają zabrudzeń, żadnych śladów na dłoniach i ubraniach. Na koniec mamy ważną uwagę: jeśli chcemy kupić kredki woskowe dla dzieci, pamiętajmy żeby nie kierować się wyłącznie ceną. Po pierwsze dlatego, że tańsze kredki, kiepskich marek są zazwyczaj gorszej jakości i mają mniej intensywne kolory. Po drugie, co jest zdecydowanie ważniejsze, kredki woskowe często używają maluchy, a jak to dzieci nie raz może im się zdarzyć włożyć je do buzi. Dlatego kupione przez nas kredki muszą spełniać europejskie normy dotyczące zabawek.

Jeżeli zwrócimy na to uwagę i wybierzemy dobre kredki, możemy być pewni, że nasz maluch na pewno spędzi z nimi wiele kreatywnych i pasjonujących godzin tworząc swoje pierwsze artystyczne prace. A kto wie, jeśli zaszczepimy mu miłość do malowania odpowiednio wcześnie, może kredki z wosku rozpoczną wielką i niesamowitą, malarską przygodę.

Materiał partnera