Wkładki laktacyjne – ochrona dla mam przed plamami od mleka

Wybór wkładek laktacyjnych. Co wziąć pod uwagę?

Wkładki laktacyjne to element, który trafia na listę „must have” kobiet spodziewających się dziecka. Zabezpieczają odzież przed nieestetycznymi plamami w chwili nadmiernego wycieku pokarmu, a jednocześnie chronią brodawki przed otarciami. Zanim jednak rozpocznie się ich użytkowanie, warto zastanowić się nad kryteriami, które pozwolą dokonać właściwego zakupu. Na co zwracać uwagę przy zakupie wkładek laktacyjnych?

Dobre wkładki laktacyjne – charakterystyka

Zanim sięgnie się po wkładki laktacyjne, warto przemyśleć wybór konkretnego modelu. Ma to duże znaczenie, wpływając nie tylko na komfort noszenia, ale także na skuteczność ochrony przed przeciekaniem. Wielu kobietom wydaje się, że tylko grube wkładki wyróżniają się wysoką chłonnością. Nie ma nic bardziej mylnego, ponieważ nowoczesne wkładki laktacyjne posiadają wewnętrzną warstwę chłonnej wkładki i nieprzemakalny Pul stanowiący warstwę zewnętrzną. Nie trzeba więc wybierać między chłonnością a grubością – oba parametry idą ze sobą w parze, zapewniając bardzo dobrą ochronę i idealne dopasowanie do kształtu piersi. Ostatni element lepiej zagwarantują wkładki o odpowiednim wyprofilowaniu. Dzięki temu nie poczuje się, że miseczka biustonosza wyłożona jest wkładką.

Przy wyborze wkładek laktacyjnych liczy się nie tylko chłonność, ale także jakość materiałów, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo. Zaleca się wybierać wyroby, które wykonane są z materiałów oddychających. Dzięki temu zapobiegają podrażnieniom i odparzeniom – są delikatne dla skóry. Dobrym wyborem są bawełniane wkładki laktacyjne wykonane z bawełny organicznej lub Coolmax. Należy także zwracać uwagę na obecność odpowiednich certyfikatów bezpieczeństwa OekoTex Standard 100, które gwarantują pełne bezpieczeństwo i ochronę przed ewentualnymi otarciami. To także rozwiązanie dla alergików, którzy obawiają się o skórę po kontakcie ze sztucznymi materiałami.

Wkładki laktacyjne wielokrotnego użytku – zalety

Wkładki laktacyjne wielokrotnego użytku zyskują coraz większą popularność. Nieestetyczne plamy z mleka na bieliźnie i ubraniu mogą pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie. Właśnie dlatego wkładki laktacyjne Mommy Mouse zyskały tak duże grono zadowolonych klientek. Skutecznie rozwiązują problem związany z wyciekiem pokarmu. Wielorazowe wkładki laktacyjne można często prać, suszyć i ponownie używać. Takie rozwiązanie jest o wiele bardziej ekologiczne i ekonomiczne, niż jednorazowe wkładki. Są również bardzo chłonne i oddychające, dlatego zapewniają skórze dopływ świeżego powietrza.

Materiał partnera