Klocki LEGO

Wybieramy pierwszy zestaw LEGO dla naszego malucha. Poradnik

Klocki LEGO to ponadczasowa i nietracąca na swojej popularności ulubiona zabawka każdego dziecka. Ich układanie sprawia nie tylko ogromną frajdę i radość pociechom w różnym wieku, ale również pozytywnie oddziałuje na ich prawidłowy rozwój. Wybierając klocki dla maluszka, należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, a w szczególności na ich wiek, który musi być dopasowany do konkretnego zestawu. Jak wybrać pierwsze klocki LEGO dla dziecka? Podpowiadamy.

Zestawy Lego Duplo dla najmłodszych pociech

Jeśli Twój maluch ma od 1 do 4 lat, zakup LEGO Duplo to doskonały wybór na pierwsze klocki. W porównaniu do standardowych wersji są one o wiele większe, dzięki czemu minimalizują ryzyko połknięcia ich podczas zabawy. Co więcej, specjalna konstrukcja zabawek jest prosta w układaniu i nie sprawia żadnych problemem malutkim rączkom. Dziecko, układając LEGO ma także możliwość poćwiczenia precyzyjnych ruch rąk i palców, co w znacznym stopniu wpływa na właściwy rozwój motoryki małej.

Zestawy LEGO Duplo stworzone zostały z myślą o zapoznaniu maluszków z codziennymi sytuacjami. Między innymi możemy wybrać LEGO Pociąg z cyferkami lub Małe Zwierzątka, dzięki którym dziecko będzie miało szansę na poszerzenie zasobu słownictwa i odegranie nowych, nieznanych dotąd scenek. Dobrym pomysłem dla chłopców będzie Pociąg z Toy Story, czyli ulubionego filmu każdego malucha. Z kolei dla dziewczynek warto postawić na Zamek z Krainy Lodu, z uwielbianymi postaciami: Elsą oraz Anną.

Jakie klocki LEGO wybrać dla dzieci +4?

W przypadku starszych pociech, które dopiero co rozpoczynają przygodę z układaniem klocków, trzeba wziąć pod uwagę ich zainteresowania. Mianowicie dla dziewczynek świetnie sprawdzą się LEGO Disney nawiązujące do najpopularniejszych księżniczek bajek Disneya, takich jak Merida, Kopciuszek, Ariel czy Roszpunka. Dobrą opcją będzie także LEGO Friends Autobus Przyjaźni, który stwarza maluchom wiele możliwości zabawy i odgrywania przeróżnych scenek. Natomiast miłośniczkom gotowania, bez wątpienia wpadnie w gust zestaw Friends Konkurs pieczenia.

Z kolei dla chłopców ciekawym wyborem będą klocki Ninjago Robot Odrzutowiec lub Pojazd Bojowy Kaia, które pozwolą im na uczestnictwo w fascynujących bitwach i w pomocy bohaterom w walce ze złem. Dla fanów Gwiezdnych Wojen znakomitym pomysłem będą klocki Star Wars, które w Salonie Kreatywnym Sklepie Lego dostępne są już dla dzieci od 4 lat. Poza tym często wybierane zestawy dla chłopców to LEGO City, w skład których wchodzą helikoptery, koparki oraz układanki do tworzenia miast.

Materiał partnera