jak-jest-zbudowany-i-jakie-ma-zalety-wozek-3w1

Wózki dziecięce 3w1 – ogólna charakterystyka  

Wózki dziecięce 3w1 są bardzo popularne, gdyż umożliwiają rodzicom zakup najważniejszego przedmiotu z wyprawki za jednym razem i to na wiele lat. Tego typu wózek wielofunkcyjny będzie idealny zarówno dla jednego malucha, jak i dla bliźniaków. Jakie zalety mają wózki 3w1? Dowiedz się, jak konkretnie jest zbudowany oraz na jakie kwestie należy zwrócić uwagę podczas zakupu.

Jak zbudowany jest wózek 3w1?

Wózek 3w1 to wózek wielofunkcyjny, który zawiera w sobie zestaw składający się z: gondoli, nosidła oraz spacerówki. Tym samym, rodzice, którzy się na niego zdecydują, podczas jednego zakupu będą mieli wyposażenie dla najmłodszego dziecka w postaci wózka głębokiego oraz fotelika samochodowego, a także wózka spacerowego dla starszaka. To popularny wybór, gdyż wózek rośnie razem z dzieckiem, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Czemu warto kupić wózek 3w1? 

Wózki 3w1 oceniane są przez specjalistów jako wózki funkcjonalne, bezpieczne i wygodne. Dodatkowo, w opinii rodziców, większość z nich umożliwia łatwe manewrowanie, co niewątpliwie sprawdza się w trudniejszym terenie. Zaletą wózka wielofunkcyjnego jest także to, że cały zestaw niezwykle dobrze ze sobą współgra, przez co np. przenoszenie gondoli lub fotelika na stelaż jest proste, szybkie i nie wymaga siły. Atutem tego wyboru jest także to, że rodzice są zawsze przygotowani na zmianę wózka z gondoli na spacerówkę. Oczywiście nieocenioną korzyścią wózka 3w1 jest fakt, że służy maluchowi przez kilka pierwszych lat.

Na co zwrócić uwagę kupując wózek wielofunkcyjny?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na koła. Jeśli wózek 3w1 będzie używany na trudnym terenie, warto wybrać większe i pompowane, gdyż będą amortyzowały wstrząsy. Z kolei na miejskich droga wystarczą mniejsze koła – podkreśla specjalista ze sklepu „Świat Dziecka” z Krakowa.

Ponadto, należy również zwrócić uwagę na rozmiar wózka. Niestety, dla większości rodziców jest to spory sprzęt, który zajmuje znaczną część pomieszczenia, w którym stoi. Dlatego też, rozmiar należy dobrać odpowiednio do miejsca, w którym będzie przechowywany. Kupując wózek w sklepie, trzeba sprawdzić jego wagę oraz łatwość manewrowania. Dodatkowo, należy zwrócić uwagę na sposób składania i obsługę. Nie można zapomnieć także o sprawdzeniu certyfikatów i atestów, pasów i barierki ochronnej. Warto przyjrzeć się również dodatkom takim jak daszek, koszyk, torba, pojemnik na wodę itp.

Materiał partnera