Program Pajacyk

Warto się dzielić dobrem – dlaczego wybraliśmy właśnie program pajacyk?

Program Pajacyk jest akcją dobroczynną prowadzoną przez Polską Akcję Humanitarną. Jej celem jest wsparcie nieożywionych dzieci w szkołach i placówkach środowiskowych. Jak się okazuje, w akcję Pajacyk coraz chętniej dołączają się różne instytucje, a także przedsiębiorstwa spożywcze. Z poniższego artykułu dowiesz się, dlaczego tak ważna jest pomoc niedożywionym dzieciom i na czym ona polega. Zachęcamy do lektury.

Na czym polega pomoc niedożywionym dzieciom?

Żyjemy w czasach, gdzie problem głodu jest wciąż obecny. Często dotyka on nie tylko dorosłych, ale też dzieci. Osoby w młodym wieku intensywnie się rozwijają, a jest do tego potrzebne odpowiednie żywienie. Zbyt mała ilość dostarczanych pokarmów bądź nisko jakościowe posiłki nie są wystarczające, aby dziecko mogło prawidłowo dorastać. W celu pomocy niedożywionym dzieciom powstała dobroczynna akcja Pajacyk.

Osoby i jednostki, które angażują się do pomocy, część pieniędzy przeznaczają na posiłki dla dzieci i młodzieży. Jedną z firm, która czynnie wspiera program Pajacyk jest Sushi&Food Factor®. Ofiarowane fundusze firmy umożliwiają zakup świeżych produktów, które są następnie wykorzystywane do przygotowywania posiłków dla dzieci.

Co więcej, dzięki wsparciu finansowemu młode osoby mogą codziennie spożywać pełnowartościowe dania, które korzystnie wpływają na ich zdrowie i umożliwiają zdrowy rozwój.Warto dodać, że wsparcie pieniężne umożliwia dzieciom korzystanie z pomocy psychologicznej, co w rezultacie może poprawić ich samopoczucie i korzystnie wpłynąć na relacje z rówieśnikami.

Jak wygląda problem niedożywienia dzieci w szkołach?

Obecnie wiele dzieci w szkołach mdleje z głodu i ma problemy z koncentracją. Symptomem niedożywienia może również być brak chęci do uczestniczenia w zajęciach, nieustanne zmęczenie, a nawet depresja. Niedożywienie jest poważnym problemem, dlatego też warto angażować się w akcje wspierające potrzebujące dzieci.

Do prawidłowego funkcjonowania młoda osoba potrzebuje przede wszystkim należytej ilości pełnowartościowego pożywienia. Dziecko powinno spożywać kilka posiłków dziennie, które są bogate w składniki odżywcze, takie jak białko, węglowodany i tłuszcze. Są to elementy, które dostarczają organizmowi energii, zapewniają prawidłowy wzrost i korzystnie wpływają na funkcjonowanie mózgu. W żywieniu dziecka istotne są też witaminy i minerały, które uzupełniają ich braki z pożywienia i zapobiegają pojawianiu się różnych chorób.

Materiał partnera