upominki dla dzieci kolorowe

Upominki dla dzieci – co wręczać dzieciom w przedszkolach i szkołach?

 W życiu społeczności przedszkolnej jak też szkolnej jest wiele uroczystych okazji do świętowania. Może to być zarówno rozpoczęcie i zakończenie roku edukacyjnego jak też zwyczajowe święta. Najbardziej uroczystą okazją to celebrowania jest na pewno Dzień Dziecka. We wszystkich takich momentach panuje zwyczaj obdarowywania dzieci drobnymi upominkami. Co można dziecku włożyć do paczki lub tuby-niespodzianki?

Dzieci uwielbiają łakocie

 Prawdą jest, że najmłodsi uwielbiają słodycze. Jednak dziś już wszyscy wiedzą, że nadmiar cukru w diecie jest bardzo szkodliwy. Oczywiście nie można całkowicie pozbawiać najmłodszych przyjemności zjedzenia czegoś słodkiego, jednak warto w takiej chwili zdecydować o jak najlepszej jakości produktów w paczce upominkowej. Tak o tym mówi przedstawiciel firmy Owczarska, która między innymi zajmuje się komponowaniem paczek upominkowych dla dzieci:

Słodycze w paczce dla dziecka powinny być tak skompletowane, aby jednocześnie cieszyły oko i były w miarę zdrowe. Warto postawić na dobrą jakość i zaoferować dziecku nie tylko mnóstwo cukru, ale również suszone bakalie, pełnowartościowe soczki w kartonikach czy musy owocowe w tubkach. Warto też częściowo odejść od wyrobów czekoladowych na rzecz drobnych maskotek czy gadżetów związanych z aktualną okazją do świętowania.

W zestawach upominkowych, wręczanych dzieciom z okazji Mikołajek, mogą znajdować się charakterystyczne czapeczki lub maskotki przedstawiające renifery. Oprócz tego może się tam znaleźć książeczka edukacyjna przedstawiająca historię Świętego Mikołaja. Wszystko zależy od inwencji organizatorów i dostępnego budżetu.

Praktyczne upominki o charakterze edukacyjnym

 Ostatnio pozytywnym zjawiskiem przy kompletowaniu prezentów dla dzieci na różne okazje, jest częściowe odchodzenie od niezdrowych słodyczy na rzecz pożytecznych gadżetów, zabawek edukacyjnych lub nawet atrakcyjnych przyborów szkolnych. Paczka upominkowa dla dziecka to zazwyczaj kilka sztuk słodkości i praktyczny gadżet, który może przybrać dowolną formę. Może to być książka, kolorowanka w komplecie z kredkami, małe puzzle, atrakcyjne naklejki wraz z albumem, pudełko bezpiecznej plasteliny lub farby.

 Zawsze mile widzianym przez dziecko prezentem jest mały pluszak lub laleczka. Bardzo ciekawym prezentem może być łamigłówka przestrzenna, gdzie poszczególne części należy złożyć ze sobą. Dzieci bardzo lubią również wszelkiego rodzaju gadżety, które można ugniatać, rozciągać czy wyginać. Ponadto najmłodsi uwielbiają szklane, kolorowe kulki. Potrafią bawić się nimi na wiele sposobów.

Ponadczasowym i uniwersalnym prezentem może być też ciekawa książka. Trzeba jednak jej tematykę dostosować do wieku i zainteresowań dziecka.

Materiał partnera