drewniane klocki

Top 5 zabawek z drewna idealnych dla maluchów

Od pewnego czasu drewniane zabawki dla dzieci w różnym wieku przeżywają swoje drugie życie. To nie przypadek – świadomie staramy się sięgać po produkty ekologiczne, wykonane z naturalnych materiałów, a jeśli chodzi o same zabawki, wybieramy takie, dzięki którym nasze dzieci mogą się aktywnie rozwijać. Zaznaczmy, że mówimy tu o rozwoju ciała i umysłu. W naszym artykule przedstawimy kompaktową listę topowych zabawek z drewna idealnych dla maluchów.

Zabawki z drewna, które zachęcają do ruchu

Przejdźmy od razu do rzeczy: kultowa drewniana zabawka, która pozwoli dziecku miło spędzić czas, wykonując przy tym proste ćwiczenia fizyczne, to konik na biegunach. Wcale nie musi to być drogi, obłożony tekstyliami i skóropodobnymi materiałami konik – wystarczy prosta, solidna drewniana zabawka odpowiednio dobrana do wzrostu malucha, by spełniała swoje zadanie. Podobnie jest z kolejnym produktem z naszej topowej listy – to zabawka do pchania, np. samochodzik z kijem, który zachęca dziecko do chodzenia. Jeśli nasz młody człowiek jeszcze nie chodzi, ale już raczkuje, weźmy pod uwagę jeszcze jeden rodzaj zabawki, która wchodzi na naszą listę. To drewniana zabawka na kółkach o odpowiednich rozmiarach, z którą dziecko chętniej będzie przemieszczać się po swojej przestrzeni. Kolejna zabawka zachęcająca do aktywności – tym razem na świeżym powietrzu – to propozycja na zimę, czyli drewniane sanki.

Drewniane klocki, które zachęcają do fizycznej i umysłowej aktywności

Wyjątkowym punktem z listy top 5 zabawek drewnianych idealnych dla maluchów są według nas klocki drewniane. Zaznaczmy jednak, że nie mówimy tu np. o zestawie kilku kolorowych drewnianych sześcianów, a o klockach drewnianych z prawdziwego zdarzenia, jak klocki drewniane Lindenwood od polskiego producenta z Wrocławia. Ich klocki są produkowane z drewna lipowego – to fenomenalny produkt dedykowany dla dzieci w każdym wieku od kilkulatków +3 do nastolatków. Możemy kupić je w zestawach nawet powyżej kilkuset sztuk; drewniane klocki pakowane są w skrzynie z litego drewna lub bawełniane worki, co dodatkowo podkreśla, że dla producenta ważna jest ekologia. Naszym zdaniem najlepszy wybór, jeśli chodzi o klocki, to właśnie duży zestaw drewnianych klocków o jednolitym kształcie (kolory i różnorodne kształty nie rozpraszają uwagi dziecka). Z takich zestawów można tworzyć naprawdę wyjątkowe konstrukcje, w tym pokaźne budowle, oczywiście w zależności od wieku dzieci.

Nie bez powodu potężne zestawy tych klocków coraz chętniej kupowane są przez przedszkola i szkoły. Zabawa z jednolitymi drewnianymi klockami pobudza kreatywność i aktywność dzieci, zarówno umysłową, jak i fizyczną.

Materiał partnera