Tekturowa książeczka jako doskonały prezent dla dziecka

Jeśli planujesz zakup prezentu dla dziecka, może przytłoczyć Cię ilość dostępnych w sklepach zabawek, gier i akcesoriów dziecięcych. Jak wśród tak szerokiej oferty wybrać produkt, który będzie podobał się maluszkowi, a przy okazji zyskać pewność, że prezent docenią jego rodzice? Warto wrócić do klasyki i zamiast interaktywnych urządzeń, podarować dziecku tekturową książeczkę.

Podarowanie dziecku książeczki praktycznie zawsze okazuje się trafionym prezentem. Taki podarek łączący walory edukacyjne z przyjemnym spędzeniem czasu z pewnością zostanie doceniony także przez rodziców. Wybór książeczek dla najmłodszych jest bardzo duży, są one pięknie ilustrowane i estetycznie wydane. Jeśli szukasz prezentu dla kilkulatka, możesz wybrać książeczkę tekturową, która będzie odporna na zniszczenie.

Zalety prezentu w formie książeczki

Małe dzieci lubią rzeczy kolorowe i takie właśnie są książeczki przeznaczone dla kilkulatków. Wykonane z solidnej tektury, nie dadzą się podrzeć ani zniszczyć małym rączkom, dlatego mogą pełnić również formę zabawki. Nie do przecenienia jest walor edukacyjny takiego prezentu. Jak wyjaśnia pracownik firmy Media Gold, dzieci poznają świat chłonąc go wszystkimi zmysłami, dlatego kolorowa, pięknie ilustrowana książeczka z pewnością zaciekawi je na długi czas. Taki prezent z pewnością będzie się podobał.

Psychologowie podkreślają, jak ważne jest czytanie dzieciom. Wpływa na rozwój wyobraźni, zasób słownictwa i rozwija zainteresowania. Warto rozpocząć rytuał czytania już w najmłodszym wieku. Chwile spędzone z opiekunem na słuchaniu historyjek i oglądaniu ilustracji niosą za sobą walor edukacyjny, ale są także istotne dla poczucia bezpieczeństwa i kształtowania prawidłowych relacji z rodzicami. Małe dzieci potrafią słuchać tej samej historii wiele razy, dlatego prezent w postaci książki z pewnością nie zostanie odłożony do kąta po krótkiej chwili zabawy.

Jakie książeczki wybierać?

Treść książeczek dla najmłodszych jest dostosowana do ich zdolności poznawczych i często ma charakter edukacyjny. Najmłodsi uczą się rozpoznawać kolory, kształty, gatunki zwierząt, natomiast w wydaniach dla starszych dzieci można znaleźć historie z morałem, które w przystępny sposób wyjaśniają prawidła rządzące światem dorosłych.

Przede wszystkim postaraj się dopasować rodzaj prezentu do wieku dziecka. W przypadku kilkulatków dobrze sprawdzą się tekturowe książeczki, które są wytrzymałe i solidne. Takie wydawnictwa są przeważnie bogate w ilustracje, a ich treść odpowiada zainteresowaniom najmłodszych dzieci. Możesz zapytać rodziców, czym interesuje się ich pociecha i postarać się dopasować tematykę książeczki do upodobań maluszka.

Materiał partnera