idealne buty dziecięce na wiosnę i lato

Sandały dziecięce. Idealne obuwie na wiosnę i lato

Kupując buty dla małego dziecka, należy zachować szczególną ostrożność. Po pierwsze, właściwy wybór butów jest kluczowy dla zdrowego wzrostu i rozwoju stopy, co będzie miało przełożenie na całe późniejsze życie twojej pociechy. Po drugie, obuwie musi być dopasowane do pory roku, tak aby stópki dziecka nie marzły, ale też nigdy nadmiernie się nie pociły. Dlatego wiosną i latem najlepiej sprawdzą się sandały.

Zdrowy tupot małych stóp

Pierwsze lata życia dziecka to okres najbardziej intensywnego wzrostu, co przekłada się na specjalne wymagania, jakie ma człowiek w tym czasie. Rolą rodziców czy opiekunów małego dziecka jest codzienna, kompleksowa pielęgnacja malca, łącznie z dbałością o jego prawidłową stymulację psychoruchową.

Większość z rodziców  zdaje sobie sprawę z tego, że  należy korygować postawę dzieci, kiedy się garbią, nie każdy jednak zwraca uwagę na podstawę, jaką bez  wątpienia są stopy – mówi ekspert z internetowego sklepu z obuwiem dziecięcym Zetpol. Aby w przyszłości uniknąć przykrych następstw wad rozwojowych, warto zadbać również o ich prawidłowy wzrost.

Optymalne warunki do rozwoju stopy są stosunkowo trudne do osiągnięcia w dzisiejszych czasach – umożliwianie dziecku chodzenia boso po piaszczystym podłożu do 4. roku życia jest mało realistycznym pomysłem. Dlatego wybierając obuwie, trzeba zwrócić uwagę na fizjologiczne potrzeby malucha, wynikające wprost z anatomii człowieka.

Jakie powinny być buty dla dziecka?

Buty dziecięce powinny być przede wszystkim nowe, dobrane indywidualnie dla konkretnego malca. To ważne, ponieważ każda osoba w trakcie chodzenia wygniata podeszwę, co oznacza, że stopa dziecka w butach z drugiej ręki będzie dopasowywała się do kształtu, uformowanego przez ich pierwszego właściciela.

Tymczasem powierzchnia wkładki do buta dla dziecka musi być gładka, ale także na tyle elastyczna, by maluch mógł tworzyć w niej swój własny odcisk stopy. Wkładka powinna zachowywać się tak, jak pracowałby piasek pod bosymi nogami. Prawidłowo dobrany bucik dziecięcy będzie mocno trzymał stopę, ale jednocześnie nie będzie jej krępował – takim wymaganiom najłatwiej sprostać wybierając sandały.

Sandały dziecięce na wiosnę i lato są lekkie, przewiewne, a na ich właściwe dopasowanie do stopy pozwalają zwykle praktyczne rzepy. Wybierając konkretny model warto zwrócić uwagę także na jego konstrukcję, która powinna umożliwiać dopasowanie w  kostce. Należy unikać sandałków z zabudowanymi palcami, ponieważ takie rozwiązanie może prowadzić do wrastania się paznokci lub obcierania bosych paluszków.

Kolejną istotną kwestią jest materiał, z którego wykonane jest obuwie dziecięce. Podczas gdy kupując dziecku buty zimowe, zdecydowanie najlepiej zdecydować się na skórę, umożliwiającą oddychanie stopy, w przypadku otwartych sandałków możemy pozwolić sobie na tańsze buty wykonane z przyjemnych w dotyku tkanin.

Materiał partnera