Rodzaje wózków dziecięcych

Czas oczekiwania na nowego członka rodziny jest jednym z najpiękniejszych w życiu młodych rodziców. Oczywiście poza samymi narodzinami maluszka. Warto dobrze wykorzystać miesiące, które dzielą nas od przywitania się swoją pociechą. Przede wszystkim musimy zrobić wyprawkę dla noworodka. Jednym z niezbędnych atrybutów, bez których nie możemy się obyć w pierwszych etapach życia maleństwa, jest wózek dziecięcy. Jakie są rodzaje wózków dziecięcych?

Wózki głębokie z gondolą

Pierwszym rodzajem wózków dziecięcych są wózki głębokie z gondolą. To wózki, których używamy w pierwszych miesiącach po narodzinach naszego życia. Służą do około 6 miesiąca życia, kiedy maluszek zaczyna siadać.
Co jest najważniejsze w wózkach z gondolą? Oczywiście ich wymiary. Dziecku musi być wygodnie nawet w grubym ubranku i śpiworku. Zbyt mała gondola szybko okaże się niefunkcjonalna. Istotnym elementem wózka z gondolą jest również daszek, zwany budką. Powinien należycie chronić dziecko przed deszczem, słońcem i wiatrem. Najlepiej, jeśli obicie budki jest wykonane z materiału z warstwą filtra UV i daje się zdjąć do prania. Budka musi też posiadać system wentylacji. Kiedy dziecko zacznie siadać, znaczenia nabierze regulowane oparcie gondoli. Maluch będzie uśmiechnięty, jeżeli będzie mógł podziwiać świat w trakcie spacerów z rodzicami.

Wózki spacerowe

Drugim rodzajem wózków są wózki spacerowe. Służą dzieciom od 6 miesiąca życia, ale nie tylko. Zależnie od rodzaju oparcia, można w nich przewozić również niemowlaki. Warunkiem jest posiadanie przez wózek wygodnej i bezpiecznej dla kręgosłupa noworodka płaskiej pozycji.
W spacerówkach można regulować oparcie, podnóżek, zagłówek oraz uprząż z pasami, dostosowując rozmiary wózka do dziecka. Dzięki temu wózek rośnie wraz z maluszkiem. Wysokiej jakości, lekkie i komfortowe w użytkowaniu wózki spacerowe znajdziemy w sklepie internetowym Zabawki na czasie. Sklep proponuje wózki holenderskiej marki Easywalker, charakteryzujące się niebanalnym designem i możliwością zakupu dodatkowego wyposażenia (pałąka, folii przeciwdeszczowej, śpiworków oraz dostawki do wózka). Wózki te mają minimalistyczny wygląd i prostą konstrukcję, a do tego są bardzo wygodne.

Wózki typu parasolka

Ostatnim rodzajem wózków są wózki typu parasolka. To najlepszy wózek na wycieczki i wyjazdy. Dlaczego? Jest mniejszą wersją wózka spacerowego, dlatego można go zabrać praktycznie wszędzie. Trzeba tylko pamiętać, że jest mniej solidny. Za to zajmuje niewiele miejsca i bardzo łatwo się składa. Taki wózek również na pewno nam się przyda!
Materiał partnera