Plusz minky

Rodzaje popularnych pluszów minky

W ostatnich latach prawdziwym hitem stały się kocyki i poduszki dla maluchów wykonane z pluszu minky. Materiał ten jest wyjątkowo przyjemny w dotyku, a więc idealnie nadaje się do tworzenia rzeczy dla najmłodszych. Aktualnie istnieje kilka rodzajów pluszów minky i każdy z znajduje swojego fana. Co ważne, różnica pomiędzy pluszami nie polega wyłącznie na odmienności w kolorystyce.

Specyfika pluszów minky

Tkanina minky powstaje wyłącznie na bazie poliestru. Dużą jej zaletą jest to, że jest ona bardzo miła w dotyku. Z tego właśnie powodu jest ona idealnym materiałem dla maluchów, które potrzebują miękkich koców, kołderek i poduszek. Plusz minky dostępny jest na polskim rynku już od wielu lat, ale z roku na rok wzrasta zainteresowanie nim – mówi ekspert z firmy 2 LIME.

Plusz minky powstał dzięki pomysłowi amerykańskiej firmy Shannon Fabric, to właśnie jej zawdzięczamy możliwość korzystania z tego fantastycznego materiału. Aktualnie minky produkowany jest w wielu miejscach na świecie, należy więc do tkanin bardzo popularnych. Zainteresowanie nim nie wynika jednak z jego skutecznego rozpowszechnienia, istnieje cała lista zalet materiału minky. W dotyku przypomina on znany wszystkim polar albo plusz, jest więc wyjątkowo miękki i puszysty.

Delikatne w dotyku wyroby przygotowane z pluszu minky są idealnym rozwiązaniem nawet dla noworodków i niemowląt, chociaż kochają go także dorośli. Materiał ten cechuje się wysoką przepuszczalnością powietrza, dzięki temu należy on do tkanin oddychających. Co jest szczególnie ważne dla rodziców, przedmioty wykonane z pluszu minky z powodzeniem można prać w pralce. Należy jednak to robić w niezbyt dużej temperaturze, najlepszą będzie 30°C. Poza tym materiał minky nie wymaga prasowania.

Gładki czy z wytłoczeniami, biały czy różowy – który plusz wybrać?

Poza delikatnością inną zaletą pluszu minky jest to, że można na nim wykonywać dowolne tłoczenia. W związku z tym na rynku dostępne są materiały minky z pięknymi tłoczeniami w kształcie serduszek, gwiazdek, pasów, kropek oraz wielu innych motywów sprawiających, że gotowy produkt, taki jak na przykład kołderka czy kocyk, wygląda naprawdę zachwycająco. Dla tych, którzy wolą wersje bardziej stonowane, czyli między tych, którzy dany wyrób z minky chcą kupić dla nieco starszego dziecka, dostępne są materiały zupełnie gładkie.

Poza rozmaitymi wzorami hurtownie pluszów minky oferują swoim klientom tkaniny w wielu różnych kolorach. Tak naprawdę nie ma większych ograniczeń w zakresie dostępności minky w konkretnych barwach. A więc wszyscy ci, którzy lubią minimalistyczną kolorystykę, bez problemu dostaną w sklepie materiał w kolorze białym, szarym czy czarnym. Także te osoby, które wolą nieco żywsze barwy, takie jak na przykład czerwień, zieleń czy róż, z powodzeniem znajdą dla siebie odpowiedni plusz minky.

Materiał partnera