Ręcznie robione zabawki dla dzieci

Na przestrzeni ostatnich kilku dekad, świat zmienił się diametralnie. Rzeczywistość, w której wychowywały się osoby, które dzisiaj mają już wnuki, była tak inna, niż obecna, że dzisiejsza młodzież przeniesiona w tamte realia, prawdopodobnie kompletnie by sobie nie poradziła. Dzisiaj większość produktów, robiona jest w wielkich fabrykach, kiedyś były to manufaktury. Ręcznie robione zabawki dla dzieci, które kiedyś były standardem, dzisiaj są luksusem.

Rozwój technologiczny na przestrzeni ostatnich lat

Osoby, których lata młodości przypadły na okres powojenny, pamiętają zupełnie inny świat. Wtedy nie było jeszcze wszechobecnych samochodów, które były dostępne dla nielicznych. Za to na drogach, zwłaszcza wiejskich regularnie widywano konie, bryczki oraz zaprzęgi. Konno pracowano również na polach. Wtedy traktory i wszelkie automatyczne maszyny były dostępne tylko dla najbogatszych gospodarzy. A nawet te, które funkcjonowały, niczym nie przypominały dzisiejszych, zaawansowanych maszyn. Nie było również wielu sprzętów domowych. Dla wielu osób niewyobrażalne jest, aby musieć samodzielnie prać ubrania. Kiedyś natomiast na luksus posiadania pralki, mogli pozwolić sobie tylko najbogatsi. To samo dotyczy wszelkiego rodzaju urządzeń elektrycznych, które dzisiaj wykonują większość pracy za człowieka. Największym szokiem dla młodzieży, mogą być opowieści swoich dziadków, dotyczące spędzania wolnego czasu. Komputery i komórki to była wtedy technologia z filmów science fiction. Wszystkie atrybuty potrzebne to zabawy to były ręcznie robione zabawki dla dzieci. Zabawki kupowane w sklepie, należały wtedy do rzadkości. Przyglądając się jak zmieniły się realia życia, socjologowie wysnuwają wniosek, że może to być jedna z wielu przyczyn, dlaczego tak trudno młodemu pokoleniu, dogadać się z pokoleniem swoich dziadków.

Jak technologia zmieniła nasze życie

Nie ma wątpliwości, że tak ogromny rozwój technologiczny, drastycznie zmienił tryb życia przeciętnego człowieka. Odbiło się to na wszystkich jego aspektach. Od życia prywatnego, przez życie zawodowe, aż do sposobów spędzania wolnego czasu. Osoby, które dzisiaj wchodzą na rynek pracy lub są u szczytu karier zawodowych, żyją w niesamowitym pędzie. Aby utrzymać się na rynku oraz sprostać wymaganiom korporacji, w których pracują, muszą być o wiele bardziej produktywni, niż wskazywałyby na to standardy sprzed kilkudziesięciu lat. Gdy dochodzi do tego konieczność pogodzenia życia prywatnego z zawodowym, wiele osób zaczyna czuć się zagubiona. Osoby starsze często mają pretensję do młodszych, że te w ogóle nie mają czasu dla siebie lub, że zwlekają z założeniem rodziny. Starsze pokolenia muszą zrozumieć, że czasy ręcznie robionych zabawek dla dzieci, już minęły i raczej nie wrócą.

„Ręcznie robione” to dzisiaj luksus

Ciekawostką jest fakt, że w dobie gdy większość towarów znajdujących się na sklepowych półkach, pochodzi ze zautomatyzowanych fabryk, gdzie wszystko jest produkowane przez roboty, coraz bardziej zaczynają być cenione produkty wykonane ręcznie. Społeczeństwo zaczyna doceniać pieczołowitość wykonania i fakt, że dany produkt jest oryginalny i jedyny w swoim rodzaju. W końcu ciężko o idealną powtarzalność produkcji, gdy coś jest wykonywane ręcznie. Wiele osób zobaczyło w tym szansę na rozwój biznesu, na przykład produkując ręcznie robione zabawki dla dzieci, dzięki czemu wykształciła się cała branża, która próbuje konkurować wyższą jakością, ręcznie wykonanych produktów z towarami pochodzącymi z bezdusznych fabryk.

Tekst został przygotowany wraz ze specjalistami z Artyferia.pl oferującymi: ręcznie robione zabawki dla dzieci.

Materiał partnera