Przegląd bezpiecznych kosmetyków dla niemowląt

Delikatna i szczególnie wrażliwa skóra niemowląt wymaga właściwej pielęgnacji od pierwszych dni życia. Z tego względu u dzieci nie należy stosować „dorosłych” kosmetyków, które mogą podrażniać skórę, powodować reakcje alergiczne oraz sprawić, że dziecko będzie odczuwało wyjątkowo nieprzyjemny świąd skóry. Jakie kosmetyki warto kupować dla niemowląt? Na co trzeba w szczególności zwrócić uwagę?

Pierwsze kosmetyki dla maluszka – co warto kupić?

Tuż po narodzinach dziecko nie potrzebuje całego zestawu kosmetyków. W pierwszych dniach i tygodniach jego życia, kiedy świeżo upieczeni rodzice z ogromnym stresem podchodzą do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych oraz kąpieli malucha, najlepiej sprawdzą się przeznaczone do stosowania u niemowląt od pierwszych dni życia kosmetyki 2w1, którymi można umyć skórę oraz włosy dziecka.

Kosmetyki dla niemowląt muszą mieć bezpieczny skład. Nie powinny one zawierać substancji drażniących, które mogą spowodować stan zapalny skóry oraz stać się przyczyną alergii kontaktowej. Najlepszym wyborem są naturalne i przebadane dermatologicznie kosmetyki, które posiadają certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo ich stosowania – wyjaśnia ekspert z firmy Elhand Baby.

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Wyjątkowym zainteresowaniem mam cieszą się naturalne kosmetyki dla niemowląt; są one też polecane przez pediatrów i dermatologów, dlatego warto po nie sięgać i pielęgnować nimi skórę dziecka. W przypadku niemowląt do mycia wystarczy delikatny płyn do kąpieli, mydło oraz szampon lub wspomnienie wcześniej kosmetyki typu 2w1, jednak oprócz zabiegów higienicznych skóra małego dziecka wymaga także ochrony. W tym celu warto zakupić krem ochronny do narażonej na kontakt z mokrą pieluszką skóry pośladków oraz odpowiednio dobrany do ewentualnych problemów krem, mleczko lub balsam do ciała. Dobrze sprawdzi się także tradycyjna oliwka, jednak trzeba pamiętać, aby nie nakładać jej na mokrą skórę oraz pod kremy i zasypki chroniące przed pieluszkowym zapaleniem skóry. Przed wyjściem na spacer niezbędne jest zabezpieczenie delikatnej skóry na twarzy dziecka specjalnym kremem, który chroni przed wiatrem oraz chłodem. Warto pamiętać, że niedojrzała skóra dziecka może różnie reagować na kontakt nawet z naturalnymi kosmetykami, dlatego, jeżeli stanie się ona szorstka i nieprzyjemna w dotyku, zacznie się złuszczać, pojawią się na niej zaczerwienienia oraz wysypka, to trzeba skonsultować się z pediatrą i zaprzestać stosowania kosmetyków, które podejrzewamy o to, że powodują powyższe objawy.

Materiał partnera