zabawki-dla-malucha

Prezent dla dziecka. Jaki podarek ucieszy malucha?

Może się wydawać, że dzisiejsze dzieci mają już wszystko. Co w takim razie podarować im na urodziny, imieniny czy Pierwszą Komunię? W tym artykule pomagamy w wyborze podarku dla malucha, który da nie tylko radość, ale też umiejętności, które będą ważne w dalszym rozwoju. Niezależnie od wieku i płci dziecka z nami znajdziesz prezent, który nie tylko bawi, ale też uczy.

Pierwsze kroki malucha z wesołym pchaczem

O pomoc w  wyborze podarku dla rocznego malucha poprosiliśmy eksperta z hurtowni zabawek „Lean Toys”:

Każdy rodzic liczy, że uda mu się uwiecznić pierwsze samodzielne kroki dziecka. Nim to jednak nastąpi, maluch będzie podejmował wiele nieudanych prób wstawania, utrzymywania równowagi i przemieszczania się z podparciem. W tych rozwojowych ćwiczeniach może wesprzeć go chodzik dziecięcy zwany inaczej pchaczem. Używanie przez dziecko pchacza pozwoli mu zwiedzić całe mieszkanie i wyrobić sobie przy tym mięśnie nóg. Taki spacer przygotuje go do samodzielnych wędrówek. A jeśli maluch się zmęczy i usiądzie w dowolnym miejscu, nie pozostanie sam, ponieważ pchacz jest również zabawką!

W zależności od modelu chodzik dziecięcy może występować w wersji z:

  • telefonem,
  • pianinem,
  • lusterkiem,
  • odpinanym interaktywny panelem,

Drewniane domki dla lalek i sprzęt AGD

Starsze dzieci, które swobodnie przemieszczają się po mieszkaniu, chętnie podpatrują dorosłych. Maluchy fascynuje to, co każdego dnia robi mama czy tata. Zabawki pozwalające bawić się w gotowanie, sprzątanie, prasowanie, pranie czy zakupy spożywcze, pozwolą dziecku poczuć się przez chwile jak dorosły. A kto wie, może taka zabawa sprawi, że dziecko z chęcią będzie podchodziło do swoich obowiązków, jak już podrośnie?

Gdy do malucha przyjdą koleżanki z przedszkola czy szkoły, pora na coś ekstra. Drewniany domek dla lalek nie tylko wzbudzi zazdrość rówieśniczek, ale również zajmie dziewczynki na długie godziny. Może zechcą urządzić w salonie ślub niczym z brazylijskiej telenoweli, które oglądają ich babcie? A może w garderobie będą szykowały się do pracy jako odnoszące sukcesy businesswoman, niczym ich mamy? W domku dla lalek każdy może być kim chce i żyć jak chce.

Gokarty, jeździki, samochody, quady

Prezenty z okazji Pierwszej Komunii pamięta się przez lata. Zamiast dawać dziecku pieniądze, których znaczenia i tak nie zrozumie, lepiej podarować dobre wspomnienia. Nic tak nie działa na chłopięcą i dziewczęcą wyobraźnię, jak własny pojazd. Gokart, jeździk, samochód, quad, motor czy traktor pozwolą na długie godziny beztroskiej zabawy. A przy tym zapewnią dziecku gromadę rówieśników, chętnych, aby też troszkę pojeździć i poznać bliżej posiadacza lub posiadaczkę pojazdu zasilanego akumulatorem.

Materiał partnera